Seks po ciąży – co zrobić, aby znów był udany?

0
801
On i ona po ciąży
Chociaż na pewno nie zapomniałaś o tym, co sprawia Ci największą przyjemność, zacznij odkrywać je na nowo. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Spadek libido po porodzie to problem, z którym zmaga się właściwie każda kobieta. Brak ochoty na seks potęguje jeszcze zmęczenie związane z całodobową opieką nad dzieckiem. Wcale jednak nie musisz rezygnować z cielesnej przyjemności, która może być jednocześnie bardzo odprężająca. Poznaj sposoby, dzięki którym na nowo rozpalisz w sobie pożądanie.

Pierwsze tygodnie po porodzie to okres nadmiernego wydzielania prolaktyny – hormonu, który odpowiada za produkcję naturalnego pokarmu, pomaga w obkurczaniu macicy oraz… skutecznie hamuje ochotę na miłosne igraszki. Nie pomaga fakt, że po ciąży czujesz się mało atrakcyjna, a na domiar złego odczuwasz ciągłe zmęczenie wynikające z nocnego wstawania do dziecka. Jeżeli już uda Ci się znaleźć chwilę wytchnienia, seks jest ostatnim, co przychodzi Ci do głowy. Warto jednak zmienić podejście do miłosnych igraszek – istnieje wiele sposobów, dzięki którym życie intymne znów nabierze smaku.

Daj się namówić na subtelne pieszczoty

Jeżeli nie jesteś gotowa na „pełny” stosunek, nie odmawiaj sobie cielesnej przyjemności. Nie musi ona jednak mieć formy penetracji. Doskonale sprawdzą się delikatne pieszczoty, w tym masaż erotyczny.

Aby spotęgować romantyczny nastrój, warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria dostępne w internetowych sex shopach, takich jak np. SexownySklep.pl. Przydatne będą zapachowe świece, olejki do masażu itp.

Odkryj na nowo swoje potrzeby

Chociaż na pewno nie zapomniałaś o tym, co sprawia Ci największą przyjemność, zacznij odkrywać je na nowo. Nie bój się przy tym eksperymentować z gadżetami erotycznymi, takimi jak np. kulki gejszy, wibratory. W ofercie sex shopów znajdziesz szeroki wybór akcesoriów, które dopasujesz do oczekiwań. Ciekawym rozwiązaniem są wibratory dla par, które mogą potęgować podniecenie – Twoje i partnera.

Pobudź swoją wyobraźnię

Czytając książki, często stawiasz się w roli bohaterów? Czas to wykorzystać, sięgając po miłosne historie z nutą pikanterii. Takie opowieści rozbudzą Twoją wyobraźnię, dzięki czemu nabierzesz większą ochotę na seks.

Aby rozpalić w sobie pożądanie, możesz także umówić się z mężem na wspólny seans filmowy. Na ekranie – zamiast komedii romantycznej – niech jednak rozegrają się sceny miłosne połączone z lekką erotyką. Wzmagają one podniecenie, zwiększając apetyt na miłosne igraszki.

Nie bój się mówić o swoich oczekiwaniach

Masz pewne obawy przed pełnym stosunkiem? Nie bój się komunikować partnerowi swoich odczuć. W końcu istnieje wiele różnych form seksu – nie tylko ten z penetracją. Jeżeli masz ochotę np. na seks oralny, przedstaw swoje oczekiwania – partner z pewnością przystanie na Twoją prośbę.

Dobra wiadomość jest taka: u większości kobiet ochota na seks wraca w ciągu pierwszego roku życia dziecka. Jeżeli na ten moment Twoje libido jest niskie, niebawem wszystko wróci do normy. Do tego czasu postaraj się wdrożyć powyższe wskazówki – dzięki nim ponownie rozpalisz w sobie namiętność.


Materiał partnera zewnętrznego