5 aranżacji balkonu na wiosnę z wykorzystaniem plexi na wymiar

0
4500
Dużo balkonów w bloku
Choć w kwestii wyboru balustrady na balkon w bloku często mamy niewiele do powiedzenia, to już urządzić go możemy zgodnie z własnym zamysłem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyroby z pleksi szturmem zawojowały rynek budowlany. Znajdujemy dla nich coraz więcej zastosowań do domu i ogrodu. Osoby, którym marzą się przeszklenia w mieszkaniu wreszcie mogą zrealizować śmiałe projekty, nie narażając na niebezpieczeństwo siebie i bliskich. Oczywiście drzwi i ściany ze szkła są ładne, ale są też kruche, a ich ostre odłamki i odpryski mogą wyrządzić niemałą krzywdę dzieciom i zwierzętom. Plexiglas to swego rodzaju kompromis, dzięki któremu można tanim kosztem zrealizować marzenie, czyniąc z domu bezpieczną przystań.

Popularność pleksi wciąż rośnie. Moda na jej stosowanie przyszła do Polski z zachodu. Początkowo podchodziliśmy do plexi jak do jeża, szybko jednak się do niej przekonaliśmy, a wszelkie obawy dotyczące reakcji materiału na zmianę temperatur czy dużą siłę poszły w niepamięć. Dla wielu jednak pleksiglas wciąż jest tajemnicą, zacznijmy więc od tego, czym jest i do czego służy.

Płyta plexi – co to za materiał?

Szkło akrylowe potocznie zwane plexi, pleksi czy pleksiglas, w podstawowej postaci jest przezroczystym materiałem sztucznym, sztywnym i termoplastycznym, dzięki czemu można poddawać je obróbce mechanicznej. Gięcie i cięcie plexi pozwala dostosować materiał do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Pleksa przezroczysta przepuszcza 80% światła do pomieszczenia a przy tym jest odporna na działanie ultrafioletu, dzięki czemu nie żółknie. I najważniejsze – wyroby z plexi są tanie.

Aranżacja małego balkonu z pleksą przezroczystą

Zamontowane w dużej odległości od siebie i pozostawione bez zabezpieczenia tralki stwarzają zagrożenie dla wszystkich domowników. Rozwiązaniem są płyty z pleksi, które można perfekcyjnie dociąć do potrzebnego wymiaru, dzięki specjalnie przygotowanym otworom zamontować i cieszyć się trwałym zabezpieczeniem. Urządzając balkon trzeba pamiętać, że pleksi bezbarwna odsłania wszystko co się na nim znajduje. Warto wybrać gustowne fotele i funkcjonalny stolik, naokoło poustawiać kwiaty, dodać elementy kolorystyczne, tak aby wszystko razem tworzyło spójną całość. Dzięki temu zyskasz miejsce idealne do wypoczynku, którego pozazdrości Ci niejeden sąsiad.

Elegancka pleksa mleczna

Cenisz swoją prywatność i chcesz uniemożliwić otoczeniu podglądanie co robisz na balkonie? Najlepszym wyborem będzie plexi mleczna. Płyty z plexi tego typu pasować będą do bardziej eleganckich aranżacji. Świetnie skomponują się z innymi stonowanymi kolorami, jak beże, szarości i pastele. Trzeba jednak pamiętać, że barwiona płyta pleksi ograniczy dostęp promieni słonecznych na balkon i będzie przepuszczać ich zdecydowanie mniej niż pleksa przezroczysta.

Czarna plexi – gdy chcesz zachować prywatność

Pleksi na balkon najczęściej jest mleczna lub przezroczysta. A co stoi na przeszkodzie, aby wybrać wersję w kolorze czarnym? Czarna pleksa doskonale odnajdzie się w nowoczesnym projektach, wyróżniając dom na tle otoczenia. Doda budowli charakteru i wyrazu, jednocześnie zapewniając prywatność jego mieszkańcom.

Plexi kolorowa dla odważnych

Masz wizję, w której każdy balkon posiada balustradę w innym kolorze? Jeśli tylko masz odwagę, zrealizuj ją! Na rynku jest pleksi biała i pleksa czarna, ale jest też pleksi kolorowa. Możesz zamówić barierki w różnych odcieniach szarości lub beżu. Aranżacja balkonu nie musi być nudna, a Ty nie musisz przejmować się tym, co powie otoczenie. Najważniejsze by Tobie się podobało

Dekoracje z ciętej pleksi na balkon w bloku

Choć w kwestii wyboru balustrady na balkon w bloku często mamy niewiele do powiedzenia, to już urządzić go możemy zgodnie z własnym zamysłem. Płyta z pleksi może mieć bardzo wiele zastosowań i zawsze znajdzie się dla niej miejsce na balkonie. W sklepach z meblami znaleźć można stoliki i krzesła z pleksi, które są niezwykle eleganckie, trwałe i łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu doskonale sprawdzą się na balkonie.

Aranżacja wąskiego balkonu jest trudniejsza niż zagospodarowanie dużego tarasu, ale nie niemożliwa. Materiałem umożliwiającym realizację najśmielszych projektów są produkty z pleksi. Dzięki właściwościom plastycznym docinanie plexi na wymiar nie stanowi żadnego problemu, a stworzenie służącego wypoczynkowi i miłego dla oka kącika na balkonie jest jeszcze prostsze.


Materiał partnera zewnętrznego