Brodzik pod prysznic ceramiczny, akrylowy czy kompozytowy – który wybrać?

0
1408
brodzik pod prysznic
Ceramiczne brodziki pod prysznic posiadają wiele zalet, spośród których warto wymienić ich wysoką stabilność oraz wytrzymałość | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na rynku akcesoriów łazienkowych dostępny jest aktualnie bardzo szeroki wybór brodzików pod prysznic, które różnią się między sobą nie tylko kształtem, rozmiarem i wysokością, ale przede wszystkim materiałami wykonania. Do najpopularniejszych należą brodziki ceramiczne, akrylowe i kompozytowe. Każde z tych rozwiązań posiada pewne specyficzne cechy.

Brodzik pod prysznic ceramiczny – wytrzymałość i klasyczny wygląd

Ceramiczne brodziki pod prysznic posiadają wiele zalet, spośród których warto wymienić ich wysoką stabilność oraz wytrzymałość. Istotną korzyścią jest także brak konieczności montażu dodatkowego stelaża, gdyż ceramiczny brodzik pod prysznic może zostać przymocowany bezpośrednio do podłoża w łazience. Brodziki ceramiczne są ponadto bardzo estetyczne wizualnie, mało wymagające w utrzymaniu w czystości oraz posiadają chłodną w dotyku powierzchnię. Są jednak zwykle droższe w zakupie od rozwiązań prysznicowych wykonanych z akrylu.

Brodzik pod prysznic akrylowy – łatwy w montażu i niedrogi w zakupie

Akrylowy brodzik pod prysznic cieszy się ogromną popularnością głównie z powodu swojej niskiej, atrakcyjnej ceny oraz szerokiej dostępności. Brodziki wykonane z akrylu są ponadto lekkie, przyjemnie ciepłe w dotyku oraz gładkie. Do ich montażu nie są wymagane specjalistyczne umiejętności. Do jego zakupu skłania także szeroki wybór gotowych propozycji – brodziki akrylowe są dostępne w powszechnej sprzedaży w różnych kształtach, kolorach oraz stylach, co pozwala na zakup rozwiązania prysznicowego idealnie dopasowanego do stylu oraz wystroju praktycznie każdej łazienki. Warto jednak mieć świadomość, że brodziki akrylowe słabszej jakości mogą mieć pewną tendencję do żółknięcia, matowienia oraz zarysowań, zwłaszcza jeśli ich powierzchnia będzie czyszczona detergentami z substancjami ściernymi.

Brodzik pod prysznic kompozytowy – elegancki wygląd i właściwości antypoślizgowe

Doskonałą alternatywą dla klasycznych brodzików pod prysznic wykonanych z ceramiki i akrylu są nowoczesne rozwiązania kompozytowe, które znaleźć można m. in. w ofercie znanej i cenionej marki Roca. Na szczególną uwagę zasługują dwie serie – Cratos i Stonex. Brodziki Cratos wykonane zostały z innowacyjnego materiału Senceramic, a na tle innych rozwiązań prysznicowych wyróżniają się stylowym, ultracienkim designem, który pozwala na ich montaż na równi z posadzką. Rozwiązania prysznicowe z tej serii posiadają unikalną teksturę skóry, która oferuje dodatkowo najwyższy poziom antypoślizgowości.

Kompozytowy brodzik pod prysznic marki Roca wykonany został natomiast z innowacyjnego materiału Stonex, który łączy w sobie unikalne cechy, właściwości użytkowe oraz charakterystyczny, nowoczesny design. Brodziki kompozytowe marki Roca są bardzo przyjemne w dotyku, a specjalna struktura ich powierzchni oferuje dodatkowe, niezwykle pożądane pod prysznicem właściwości antypoślizgowe. Brodziki pod prysznic Stonex są ponadto bardzo wytrzymałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, przez co stanową doskonały wybór dla osób poszukujących nowoczesnego i funkcjonalnego brodzika na długie lata bezproblemowego użytkowania w swojej łazience.

brodzik pod prysznic
Współczesne brodziki łączą w sobie unikalne cechy, właściwości użytkowe oraz charakterystyczny, nowoczesny design | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego