Modułowe deskowania stropowe

0
928
deskowanie stropowe
Deskowania stropowe HV umożliwia stworzenie stabilnej i mocnej konstrukcji | fot.: stock.adobe.com

Deskowanie stropowe HV to metoda, która cieszy się dużym zainteresowaniem. W zdecydowanej większości przypadków wykazuje ona wyższą skuteczność niż tradycyjne techniki stropowania. TITAN HV gwarantuje wiele zalet. To prosty sposób na to, aby zaoszczędzić czas, a także zminimalizować koszty. Wielkim atutem jest brak konieczności stosowania dźwigu. Deskowanie stropowe HV polega na łączeniu gotowych modułów, które idealnie do siebie pasują. Nie muszą być one przerabiane, czy też modyfikowane. Pozwala to zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Jest to system o wiele bardziej ekonomiczny, który z pewnością zainteresuje tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Wnoszenie modułów na teren budowy nie stanowi żadnego problemu. Wynika to z faktu, że nie ma konieczności wykorzystywania ciężkich maszyn np. dźwigów. Jest to sporym ułatwieniem, jeśli infrastruktura drogowa nie jest zbyt rozwinięta.

Wytrzymałe deskowania stropowe

Deskowania stropowe HV umożliwia stworzenie stabilnej i mocnej konstrukcji. Niekonwencjonalne rozwiązania dają wiele możliwości. Wyróżnia się tutaj dźwigary rozdzielcze (H) oraz główne (V). Należy zaznaczyć, że znajdują się one w jednej płaszczyźnie. Istnieje możliwość stosowania wyłącznie dźwigarów głównych o specjalistycznej konstrukcji. Nie bez znaczenia się również głowice opadowe wyposażone w innowacyjne podłużnice nośne. Pod względem budowy są one w stu procentach przystosowane do dźwigarów rozdzielczych. Należy podkreślić, że w systemie HV dźwigary H oraz V nie zachodzą na siebie. Pomimo tego tworzą one sztywny, a zarazem wytrzymały ruszt, na którym można umieścić panele.

Deskowania stropowe uzupełnione panelami

Po utworzeniu konstrukcji z dźwigarów głównych oraz rozdzielczych następuje położenie paneli. Oczywiście są to modele HV, które powstały z myślą o opisywanej technice. Panele znajdują się pomiędzy panelami V. Jeśli chodzi o pustą przestrzeń, to uzupełnia się ją za pomocą sklejki o grubości 21 mm. Jest ona mocowana na dźwigarach H. Opisywany system jest o wiele bardziej opłacalny niż klasyczne konstrukcje. Jest to inwestycja, która zwraca się zwykle już po pierwszym miesiącu użytkowania. Właśnie dlatego omawiania metoda deskowania jest coraz powszechniej wykorzystywana. Duże znaczenie ma nie tylko czas utworzenia deskowania, ale również rozbiórki. Deskowania stropowe HV umożliwiają rozebranie szalunku po około dwóch dniach od betonowania. Możliwe jest pozostawienie podpór. Zdemontowane dźwigary, a także panele można wykorzystać ponownie, gdyż nie ulegają one uszkodzeniu. To samo dotyczy sklejki, o ile została ona zdemontowana, a jej stan umożliwia ponowne użycie. System HV to świetna propozycja dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości czasu. Proces dekowania wcale nie musi ciągnąć się tygodniami. Ponadto można mieć pewność, że strop będzie spełniał rygorystyczne normy oraz standardy. Priorytetem jest to, aby pozostał on odporny na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych, czy też wysokie naciski.


Materiał partnera zewnętrznego