Shuttersy nie tylko do okien? 4 pomysły na nieoczywiste wykorzystanie drewnianych okiennic

0
800
drewniane okiennice wewnętrzne
Wykorzystaj okiennice w “nie do końca” oczywisty sposób | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedyś stosowane tylko na zewnątrz budynków – obecnie doskonale odnajdują się w ich wnętrzach. Kiedyś wykorzystywane wyłącznie do aranżacji i zabezpieczenia okien oraz balkonów – teraz oferują znacznie więcej ciekawych zastosowań. Mając to wszystko na względzie, można stwierdzić, że shuttersy mają niejedno imię. W tym wpisie opowiemy Ci, w jaki sposób tego rodzaju produkty mogą sprawdzić się również w Twoim domu lub mieszkaniu. Sprawdź nietypowe zastosowania drewnianych okiennic wewnętrznych!

Nr 1, czyli shuttersy w roli wygodnych, poręcznych i stylowych drzwi do szafy

W swojej klasycznej formie, okiennice wewnętrzne mogą przyjąć postać uniwersalnych drzwi, z których z powodzeniem skonstruujesz jedyną w swoim rodzaju szafę. Doskonale odnajdą się zarówno w przypadku szaf wnękowych, jak i pełnoprawnych, wolnostojących mebli (jedno-, dwu-, a nawet trzydrzwiowych szaf). We wszystkich przypadkach odpowiadając za stylowe ozdobienie Twojego wnętrza oraz zapewniając Ci wysoki poziom funkcjonalności.

Nr 2, czyli shuttersy jako tradycyjne drzwi – prowadzące do zwykłych pomieszczeń

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skrzydła okiennic stały się także drzwiami oddzielającymi poszczególne pomieszczenia znajdujące się w Twoim domu lub mieszkaniu. Odpowiednie nachylenie ich wypełnień sprawi, że zapewnią wysoki poziom intymności i ochrony. Znajdujące się w nich otwory spowodują z kolei, że będą też idealnym pomysłem do aranżacji łazienki czy salonu kąpielowego.

Nr 3, czyli shuttersy sprawdzające się przy ozdabianiu i podkreślaniu stylu wnętrz

Okiennice wewnętrze, choć oferujące wiele cech użytkowych, nie zawsze muszą zapewniać je wszystkie. Czasami mogą po prostu ładnie wyglądać. W tym miejscu sprawdzą się doskonale np. jako ozdoby przyklejone do ścian czy zagłówki montowane tuż za łóżkami w sypialni. Ponadto, mogą stanowić ciekawą alternatywę dla paneli ściennych, tapet, a nawet ozdobnych tynków.

Nr 4, czyli shuttersy służące do wydzielania stref we wnętrzach

Okiennice mogą być również doskonałym sposobem do optycznego dzielenia pomieszczeń na kilka, nieco mniejszych. Sprawdzą się równie dobrze jako klasyczne parawany, czy też popularne zwłaszcza w biurach – ścianki. Z tą różnicą, że zapewnią znacznie większą dawkę stylu, elegancki i nieszablonowości.

Wykorzystaj okiennice w “nie do końca” oczywisty sposób

Pomogą Ci w tym rozwiązania oferowane przez markę https://shutters.com.pl/. Wejdź na stronę firmy, sprawdź dotychczasowe realizacje, a gdy już się przekonasz – skontaktuj się z jej przedstawicielami, aby otrzymać kompleksową ofertę.

We wskazanym serwisie internetowym czeka na Ciebie mnóstwo inspiracji, dzięki którym dowiesz się, w jaki sposób shuttersy mogą przydać się także Tobie.


Materiał partnera zewnętrznego