Wybieramy zasłony do sypialni

0
1687
Roleta dzień noc
Za ich pomocą możesz zarówno całkowicie zablokować promienie słoneczne, jak i tylko częściowo, stosownie do natężenia światła. | fot.: fotolia.com, 211246813 | autor: Andrii

Zasłony w sypialni to pozycja obowiązkowa. Stanowią jedną z najbardziej kluczowych kwestii w tym pomieszczeniu. Tak samo, jak sztuczne oświetlenie i reszta wyposażenia, powinny budować odpowiedni klimat i nastrój. Nie mogą być dobrane przypadkowo. To od nich zależy, czy rano obudzimy się wypoczęci i czy pomieszczenie sypialniane będzie sprzyjać relaksowi.

Odpowiednia zasłona będzie pełnić dwie funkcje: regulować dopływ światła dziennego oraz zabezpieczać nas przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. Doskonale chroni przed nadmiernym napływem promieni UV, a także sprawia, że nie przeszkadzają nam nocne światła neonów i samochodów. Zasłona powinna również idealnie wpisywać się w charakter i stylistykę wnętrza. Większość sypialni urządza się obecnie w duchu minimalizmu. Jak wiadomo, właśnie taki wystrój – bez nadmiaru rzeczy i przedmiotów zbierających kurz – jest zalecany do pomieszczeń przeznaczonych do wypoczynku. Im większy poziom higieny panujący w danym pokoju, tym większe szanse na zdrowy, regenerujący sen.

Dlatego coraz częściej stawia się na nowoczesne, uniwersalne rozwiązania, zamiast tych tradycyjnych. Typowe zasłony materiałowe i firany są dość trudne w utrzymaniu. Wymagają regularnego prania i wietrzenia, do tego nie są już zbyt modnym rozwiązaniem. Choć oczywiście sprawdzą się w przypadku mieszkań aranżowanych na styl klasyczny, to obecnie mamy dostęp do znacznie praktyczniejszych produktów. Wśród nich prym wiodą rolety wewnętrzne. Pozwalają na dokładne osłonienie nie tylko całego okna, ale również jego części, przez co są zdecydowanie bardziej uniwersalne w użytkowaniu. Co więcej, są o wiele łatwiejsze w czyszczeniu niż zasłony czy żaluzje. Do tego świetnie chronią przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia, co ma ogromne znaczenie wiosną i latem.

Szukasz najlepszego rozwiązania do sypialni? Wybierz rolety dzień-noc

Kolejnym plusem rolet jest ogromny wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu bez problemu dobierzemy model dopasowany do swojego pokoju. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach stylizowanych w duchu klasyki i tradycji (np. modele plisowane), jak i w aranżacjach całkowicie nowoczesnych, skandynawskich i minimalistycznych. Wśród najlepszych kolorów rolet do sypialni, projektanci wnętrz zalecają głównie barwy stonowane: pastele, beże, brązy, szarości, czy biel. Unikajmy za to mocnych, intensywnych odcieni czerwieni, żółtego, czy pomarańczowego, które nie sprzyjają odprężeniu.

Najlepszym modelem osłony do sypialni będzie roleta dzień i noc. Posiada specjalną strukturę naprzemiennie ułożonych pasów materiału. Za ich pomocą możesz zarówno całkowicie zablokować promienie słoneczne, jak i tylko częściowo, stosownie do natężenia światła. W ten sposób doskonale zadbasz również o swoją prywatność, ponieważ możesz zasłonić okno, nie rezygnując przy tym z dopływu naturalnego światła. To idealne połączenie ciekawego designu z przemyślaną i bardzo funkcjonalną technologią.


Materiał partnera zewnętrznego