Zastawa stołowa Ambition – przewaga porcelany

0
1169
Zastawa stołowa to nieodłączny element uroczystego obiadu. | fot.:materiał partnera zewvnętrznego

Zastawa stołowa to nieodłączny element uroczystego obiadu. W każdym domu powinien znajdować się przynajmniej jeden serwis na specjalne okazje. Dzięki niemu stół od razu zaprezentuje się bardziej elegancko. Musimy jednak wiedzieć, że nie każda zastawa dobrze spełni swoją funkcję. W tym przypadku warto postawić na jakość, z którą w parze idzie ciekawy design.

Dlaczego warto postawić na porcelanę?

Serwis obiadowy może być wykonany z różnych materiałów. Niewątpliwie prym pod tym względem wiedzie porcelana. Niemal od zawsze traktowano ją jako symbol wyrafinowania i luksusu. Z tego też względu pojawiała się na przyjęciach, niedzielnych obiadach czy nawet w restauracjach. Podobnie jest do dziś, choć coraz częściej zastawa porcelanowa wykorzystywana jest także podczas codziennych posiłków. Skąd ta popularność? Porcelana to materiał, który cechuje się wysoką trwałością. Zaletę stanowi jednocześnie fakt, że nie wchodzi w reakcję chemiczną z żywnością. Wykazuje przy tym odporność na zarysowania sztućcami, co zapewnia jej estetyczny wygląd przez długie lata. Łatwo utrzymać ją w czystości co z pewnością również jest dużym plusem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru porcelany?

Elegancko nakryty stół
Zastawa stołowa to nieodłączny element uroczystego obiadu. | fot.: materiał partnera zewnętrzngo

Porcelana wykazuje szczególne właściwości, dlatego podczas jej wyboru musimy zwrócić uwagę na detale. Jak się okazuje sam kolor może nam wiele powiedzieć. To właśnie barwa porcelany świadczy o zastosowanej metodzie produkcji. Na podstawie odcienia bieli możemy też wywnioskować jak dobrano proporcje surowców. W jaki sposób to zrobić? Przyjrzymy się bliżej bieli naszej porcelany. Czy jest bardziej śnieżnobiała czy może wpada delikatnie w szarość lub beż? Im bielsza porcelana i większa przepuszczalność światła, tym porcelana charakteryzuje się wyższą jakością. Bezpośrednio przekłada się to na jej trwałość. Znaczenie ma również grubość porcelany. Co ciekawe, grubsza niekoniecznie będzie lepsza. Cienka i delikatna porcelana to gwarancja właściwej temperatury wypalania i zastosowania najlepszej jakości surowców. Właśnie te cechy przypisać możemy m.in. porcelanie Ambition dostępnej w e-sklepie Technica.pl.

Elementy serwisu obiadowego

Wiemy już, że porcelana to właściwy wybór. Musimy jednak zastanowić się jeszcze nad tym, ile elementów powinna zawierać. Na rynku dostępne są różne komplety dedykowane dla 4, 6, a nawet 12 osób. Niekiedy znaleźć można również zestawy stworzone na 18 osób. Taki serwis może przydać się np. w czasie świąt, kiedy do stołu zasiada cała rodzina. Co jednak znajduje się w takiej zastawie? Na pewno będą to talerze głębokie i płaskie, a także talerzyki deserowe. Warto sięgać po bardziej rozbudowane serwisy, które zawierają także filiżanki, wazę do serwowania zupy, a nawet półmiski. Zyskamy wówczas pewność, że staną się one wyjątkową i co najważniejsze harmoniją dekorację naszego stołu. Podczas codziennego obiadu wykorzystamy wówczas jedynie podstawową wersję zastawy. Pozostałe elementy posłużą nam w czasie ważnych uroczystości.

Porcelana to dobry wybór niezależnie od okazji. Wybierając klasyczny biały zestaw obiadowy mamy pewność, że świetnie zaprezentuje się na stole i będzie dobrze współgrać z innymi ozdobami. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości to warto pokusić się o zakup porcelany Ambition. Ta marka ma do zaoferowania wyjątkową porcelaną odznaczającą się wysoką trwałością.


Materiał partnera zewnętrznego