Mikronezja – wakacyjny kierunek idealny

0
951
Kosrae Mikronezja
Kosrae to najmniejszy z czterech stanów wchodzących w skład Sfederowanych Stanów Mikronezji, obejmujący wyspę o tej samej nazwie i przybrzeżne wysepki | fot.: stock.adobe.com

Mikronezja – niewielkie państwo, które wbrew pozorom okazuje się być miejscem niezwykłym. Przyćmiona przez jeden z siedmiu kontynentów, a jednak trafia na listy podróżnicze coraz częściej. Pozornie nudny turystycznie kraj staje się marzeniem wielu miłośników podróży. Poznaj Mikronezję – idealny kierunek na wczasy!

Mikronezja w pigułce

Niewielkie, jeszcze do niedawna wielu ludziom nieznane państewko leży na Oceanie Spokojnym. Stała się krajem niepodległym dopiero w 1986 roku. We wszystkich czterech stanach, złożonych z 607 wysp (Yap, Chuuk, Pohnpei i Kosrae) mieszka zaledwie ponad 100 tysięcy mieszkańców – to aż kilkanaście tysięcy mniej, w porównaniu chociażby z Gorzowem Wielkopolskim. Waluta obowiązująca na całym terenie Mikronezji to dolar amerykański. Turyści wybierający się do tego państwa nie muszą martwić się o zwykłe wizy – są one wydawane na granicy.

Odkryć piękno Mikronezji – najciekawsze miejsca

Choć państwo jest stosunkowo niewielkie, to może się poszczycić niezwykłym bogactwem, jakim Matka Natura obdarzyła Mikronezję. Aż 607 wysp położonych w samym środku Pacyfiku – kto z nas nie kocha wypoczynku na Słońcu, kąpieli w krystalicznej wodzie i widoku niezwykłych dzieł przyrody? Mikronezja wygląda jak kraina z bajki, w której każdy miłośnik podróży chciałby być głównym bohaterem. Tutaj nie znajdzie się historycznych kościołów, bazylik sprzed lat czy innych zabytków – tutaj natura działa cuda:

Zatopiona flota japońska – okręty marynarki wojennej zatopione na terenie Mikronezji to miejsce, które stanowi obiekt zainteresowań wszystkich odkrywców. Pod wodą znajdują się także wraki statków i samolotów z pełnym wyposażeniem. Niezwykłe muzeum, które różni się od tych standardowych położeniem – podwodna kraina umarłych maszyn udostępnia płetwonurkom aż 60 różnych obiektów.

Palau wyspa
Wyspa Palau urzeka swoim bogactwem przyrodniczym | fot.: stock.adobe.com

Wyspa Palau – magiczne, zapierające dech w piersiach miejsce. Jego piękno podkreśla fakt, że terytoria Palau trafiły na pierwsze miejsce podwodnych cudów świata. Miłośnikom kina te niezwykłe otoczenie może być znane z kultowego filmu „Titanic” – to właśnie tutaj kręcono sceny ponadczasowego filmu. Wyspa Palau urzeka swoim bogactwem przyrodniczym – fauna i flora to zbiór tysięcy różnorodnych gatunków, których nie można spotkać w wielu innych państwach. W środowisku morskim Palau znajduje się około 1400 gatunków ryb oraz 700 odmian koralowców. To prawdziwy raj dla osób, które kochają obcować z przyrodą.

Będąc w Mikronezji aż grzech nie skorzystać z możliwości nurkowania – to najlepsza forma zwiedzania terenów tego państwa, która jednocześnie gwarantuje niesamowite wrażenia i niecodzienne doświadczenia. Dziewicze rafy koralowe, w których żyją tysiące gatunków morskich stworzeń, a natura przez lata uformowała tam niezwykłe tunele i jaskinie to przepiękna wizytówka Mikronezji. Oprócz poznawania podwodnego świata, warto zobaczyć na własne oczy także Rock Islands. To bezludne terytorium państwa, którego wyspy kształtem przypominają kapelusze grzybów. Niezwykłe formacje skalne i inne skarby przyrody stanowią wystarczający argument dla turystów, by nie ominąć tego miejsca podczas odkrywania Mikronezji.

Mikronezja skrywa w sobie wiele tajemnic. Jest skarbnicą cudów natury, które stanowią niezwykły obraz dla turystów z całego świata. Często niedoceniany kraj, który swoim bogactwem sprawia, że zostaje w pamięci turystów na długie lata.


ASU