Najsympatyczniejsze miejsca do zamieszkania na świecie? Te lokalizacje wskazywane są najczęściej

0
1750
Matterhorn, Szwajcaria
Szwajcaria to kraj wielokulturowy, którego mieszkańcy posługują się językami takimi jak niemiecki, włoski, francuski i retroromański. Na zdjęciu Matterhorn | fot.: StockAdobe.com

Zastanawiasz się nad przeprowadzką? Męczy cię polityka, bałagan i wiecznie narzekający ludzie? Zobacz, jakie miejsca uważa się za najsympatyczniejsze do zamieszkania i co o tym decyduje.

Szwajcaria – dla miłośników nowoczesnego i wygodnego życia

Szwajcaria to jedno z najbogatszych państw na świecie. Kraj malowniczy i różnorodny; składa się z 26 kantonów. Jako obcokrajowiec świetnie się tam odnajdziesz – Szwajcaria to kraj wielokulturowy, którego mieszkańcy posługują się językami takimi jak niemiecki, włoski, francuski i retroromański. Mieszkańcy Szwajcarii bardzo sobie cenią poczucie wolności, jakie daje ich kraj oraz poszanowanie prawa. Obywatele mają gwarantowaną wysoką jakość życia. Kraj ten też otwarty jest na biznes, dlatego łatwo tu prowadzić życie na własnych warunkach. Wysoko rozwinięta infrastruktura zapewnia wygodę. Dobrze odnajdą się tu ci, którzy lubią nowości i dążenie do rozwoju – w Szwajcarii wspiera się innowacyjne projekty. Jeśli podoba ci się pomysł mieszkania w Szwajcarii i zastanawiasz się, jakie konkretnie miasto byłoby najlepsze, pomyśl nad Bernem. To miasto, które zachowało swój prowincjonalny urok. Zachwyca piękną, średniowieczną starówką. Region jest bogaty w rolnictwo, nie brakuje tu też tradycyjnych from przemysłu. Z drugiej strony Berno jest ważnym węzłem komunikacyjnym, gdzie mieści się wiele międzynarodowych organizacji i zagranicznych przedsiębiorstw.

Kanada – kraj dla ceniących sobie przestrzeń

Park Narodowy Jasper
Jasper to miejscowość w zachodniej Kanadzie, w prowincji Alberta, położona w Górach Skalistych, na terenie Parku Narodowego Jasper | fot.: StockAdobe.com

Kolejne wielokulturowe państwo. Największy po Rosji kraj świata, jednak słabo zaludniony. Kanada to monarchia konstytucyjna, której głową jest królowa Elżbieta II. Mimo to kraj ten funkcjonuje niezależnie, a jego mieszkańcy są niezwykle zadowoleni z jakości życia – Kanada zajmuje pierwsze miejsce w tej kategorii. Ludzie tutaj zarażają pozytywną energią i uprzejmością. Gdy jesteś w nie najlepszym humorze, wystarczy wyjść na ulicę, by zaczerpnąć od nich tego pozytywnego nastawienia. Kraj ten cechuje ogromna różnorodność w wielu aspektach codziennego życia, jak na przykład kuchnia czy kultura. Panuje tu także niespotykany spokój życia. Charakterystyczne dla Kanady są ogromne odległości. Z jednego końca miasta na drugi trzeba jechać 40 minut, a nierzadko nawet godzinę. W Polsce 500 km uważane jest za dużą odległość; w Kanadzie to nic wielkiego. Podczas popularnych road trips przemierza się tysiące kilometrów. To wspaniały sposób na zwiedzenie tego różnorodnego kraju.

Wielka Brytania – eleganckie i kulturalne życie

Malham Cove Yorkshire
Malham Cove, jedna z dolin w hrabstwie Yorkshire w północnej Anglii. To tu kręcono „Harry’ego Pottera” | fot.: StockAdobe.com

Co prawda, ze względu na Brexit przyszłość tego kraju może przynieść niespodzianki, jednak Zjednoczone Królestwo jest krajem wysoko rozwiniętym. Posiada ogromy dorobek naukowy, wpływa na trendy kulturowe, oddziałuje na światową gospodarkę i politykę. To tutaj mieszczą się jedne z najlepszych uczelni na świecie – Oxford i Cambridge. Wielka Brytania dba o prawa swoich obywateli, którzy doceniają wysoką jakość życia w tym kraju.

Jeśli poważnie myślisz nad zmianą miejsca zamieszkania, rozważ jedną z wymienionych wyżej opcji. Nie bez przyczyny są najczęściej wskazywane w rankingach jako najbardziej przyjazne kraje do życia.


AKL