Tworzenie funkcjonalnych stron internetowych nie musi być trudne!

0
548
ilustracja tworzenie strony internetowej
Stworzenie strony internetowej za pomocą kreatora stron to bardzo szybkie i łatwe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy pragną posiadać swoją stronę lub sklep internetowy, a nie mają odpowiednich kompetencji, by zbudować ją od zera | fot.: stock.adobe.com

Każda osoba pragnąca stworzyć ciekawą i estetyczną stronę internetową miała w przeszłości dwie możliwości. Pierwszą możliwością było samodzielne zaprojektowanie oraz zbudowanie witryny, bazując na swoich umiejętnościach wykorzystanie wszelkich dostępnych technologii jak HTML, CSS, Javascript oraz dostępnych bibliotek. Drugą możliwością było zlecenie postawienia strony internetowej profesjonalistom, co generowało na samym początku duże koszty. Oba te rozwiązania, choć skuteczne wymagały poświęcenia dużo czasu i środków, by strona w końcu mogła ruszyć. Obecnie jednak proces założenia strony internetowej może tylko 5 minut, dzięki kreatorom tworzenia stron internetowych.

Czym są kreatory tworzenia stron internetowych

Kreator tworzenia stron www to doskonałe rozwiązanie dla osoby, która nie posiada umiejętności informatycznych pozwalających na poprawne stworzenie strony internetowej od podstaw. Za pomocą kreatora użytkownik od zera jest w stanie zaprojektować swoją stronę internetową lub sklep internetowy wybierając układ strony, jego szatę graficzną oraz wszelkich innych opcji zgodnie ze swoimi preferencjami. Obecnie kreatory dają bardzo duże pole do modyfikacji predefiniowanych szablonów, co sprawia, iż nasza strona, choć stworzona za pomocą kreatora wygląda bardzo oryginalnie.

W jaki sposób możemy założyć stronę za pomocą kreatora?

Zbudowanie swojej strony jest bardzo proste i zajmuje mało czasu. Każdy dostępny kreator daje możliwość stworzenia swojej własnej strony od zera lub wyboru jednego z szablonów, które od razu pozwalają na otwarcie swojej strony internetowej. Jeżeli decydujemy się na zbudowanie od zera, wtedy niezbędne będzie dodatnie wielu informacji, które sprawią, że strona będzie wyglądać profesjonalnie. Do wykonania pełnej i profesjonalnej strony, użytkownik będzie zobligowany wybrać odpowiednie grafiki, ikony, stworzyć tekst na stronę, zaprojektować menu, a także odpowiedni formularz kontaktowy. Wszystkie kreatory dostępne na rynku jednak w bardzo jasny sposób kierują użytkownika, co bardzo ułatwia proces otwierania nawet dużej strony internetowej.

Jakie funkcjonalności posiada strona założona przez kreator stron www?

Kreator stron www, oprócz możliwości samego postawienia strony daje niejednokrotnie możliwość odpowiedniego zarządzania witryną a nawet integracji z innymi funkcjonalnościami, co jest szczególnie przydatne w momencie, kiedy decydujemy się na otwarcie sklepu internetowego. Obecnie kreatory pozwalają na włączenie do swojego sklepu internetowego takich funkcjonalności jak błyskawiczne systemy płatności, możliwość dostawy paczki za pomocą firmy kurierskiej, a także integracja z serwisami ogłoszeniowymi jak allegro oraz ebay.

Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Stworzenie strony internetowej za pomocą kreatora stron to bardzo szybkie i łatwe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy pragną posiadać swoją stronę lub sklep internetowy, a nie mają odpowiednich kompetencji, by zbudować ją od zera. Za pomocą kreatora bez żadnych problemów stworzymy oryginalną stronę internetową i będziemy mogli cieszyć się jej wyglądem oraz funkcjonalnościami, które w żaden sposób nie będą różnic się od tych w najbardziej profesjonalnych stronach w sieci.


ŁNA