Jakie smartfony będą królować tej zimy?

0
1074
chłopak z lokami na głowie wpatrzony w smartfon
Przyjrzymy się, jakie smartfony będą królowały podczas tej zimy | fot.: stock.adobe.com

Z roku na rok producenci prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach podczas projektowania nowych smartfonów. Wszystkie te nowości mają wpłynąć na komfort użytkowania, parametry techniczne oraz nowe funkcje, jakich dotąd nie nie posiadały inne smartfony. Przyjrzymy się, jakie smartfony będą królowały podczas tej zimy. Postaramy się, by poniższe zestawienie było jak najbardziej użyteczne dla wszystkich czytelników, dlatego zawarliśmy informacje o smartfonach z wszystkich półek cenowych.

Iphone 11 – telefony z jabłkiem zdecydowanie królują tej zimy

Podczas premiery każdego smartfona od Apple, świat technologiczny nie potrafi się doczekać tego, co tym razem projektanci i programiści umieścili w trzewiach najpopularniejszych telefonów świata. Iphone 11 pod tym względem nie różni się od swoich poprzedniczek, i również zaskakuje mnogością usprawnień i nowych rozwiązań, które mogą zachwycić każdego użytkownika telefonu z jabłkiem. W modelu 11 producent bardzo podkreśla nowość w postaci systemu dwóch aparatów. Ultraszerokokątny obiektyw jest w stanie uchwycić nawet obiekty, które znajdują się poza kadrem. Dzięki temu użytkownik z łatwością zrobi zdjęcie całej rodziny wraz z otaczającym ich krajobrazem bez potrzeby „wciskania się” przed obiektywem telefonu.

Apple w projekcie nowego telefonu zastosował nowe, najtwardsze zahartowane szkło, które dodatkowo wspomaga proces wodoodporności telefonu na aż 30 minut. Apple szczyci się również nowym projektem baterii, która zgodnie z obietnicą może wytrzymać cały dzień a jak wiadomo, właśnie żywotność baterii była największą bolączką produktów apple. Cena telefonu to obecnie około 3500 złotych.

Samsung Galaxy Note 10+

Samsung w tym roku również postawił na odświeżenie swojego poprzedniego modelu flagowej serii proponując użytkownikom serię udoskonaleń w modelu Samsung Galaxy Note 10+. Bardzo duży wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala w bardzo trafny sposób wpasowuje się w cały koncept wizualny smartfona, czyniąc go jednocześnie bardzo ładnym telefonem. Zgodnie z obietnicą producenta, nowością w modelu jest system ultradźwiękowego rozpoznawania linii papilarnych, który umieszczony jest pod wyświetlaczem.

Samsung udoskonalił także koncepcje stylus S pen, który pozwala użytkownikowi sterować smartfonem za pomocą gestów oraz zapisywać notatki na zablokowanym ekranie smartfona. Obecnie cena telefonu oscyluje od 3679 złotych.

Huawei P30 Pro

Flagowy model telefonu ze stajni Huawei jest, podobnie jak inne popularne telefony, ulepszony w głównej mierze w obszarze aparatu. Producent ulepszył oraz stworzył kilka efektownych trybów fotograficznych, które sprawią, iż każde zdjęcie będzie wyglądało, jakby wyszło spod ręki profesjonalisty. Dodatkowo ulepszono również proces filmowania oraz dodano opcję, dzięki której możliwe jest nagrywanie dwoma obiektywami jednocześnie.

Model posiada doskonałą specyfikację techniczną oraz wodoszczelną obudowę, czyniąc go jednym z najatrakcyjniejszych telefonów tej zimy. Dodatkowo do zakupu zachęca cena, która obecnie wynosi około 2500 złotych.

Jak widać, wszystkie 3 najpopularniejsze marki smartfonów mają do zaproponowania swoje flagowe modele. Od naszych preferencji, wcześniejszych doświadczeń oraz być może ceny zależy, który z nich zostanie z nami na długie zimowe wieczory.


ŁNA