Gdzie sprawdzić informacje o używanym samochodzie?

1
747
gdzie sprawdzić informacje o samochodzie używanym
Często okazuje się, że w znalezieniu taniego, używanego samochodu pomóc może ktoś z najbliższej rodziny lub znajomych | fot.: Fotolia

Nie każdego stać na to, by kupić zupełnie nowy fabrycznie samochód tuż po zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Dla osób z ograniczonymi możliwościami finansowymi nie pozostaje nic innego, jak zakup używanego samochodu. Skąd zasięgnąć informację o tym, że ktoś sprzedaje dobry i sprawny samochód używany? Gdzie możemy sprawdzić informację o używanych samochodach, sprzedawanych przez zaufanych dostawców. Sposobów na dotarcie do ważnych informacji umożliwiających nam kupienie niedrogiego, ale dobrze działającego samochodu może być wiele. Przyjrzyjmy się im więc z bliska.

Poczta pantoflowa zdziała cuda

Zawsze było tak, że przed bardzo ważnym zakupem i przed poszukiwaniami wartościowych produktów radziliśmy się najbliższych. Nie inaczej jest tym razem. Często okazuje się, że w znalezieniu taniego, używanego samochodu pomóc może ktoś z najbliższej rodziny lub znajomych. Do rodziny zazwyczaj ma się zaufanie, wszyscy przekazują sobie ważny informacje i namiary w sposób naturalny i pozbawiony zawiści. Wiadomo, że w kwestii kupna samochodu używanego rodzina raczej nie wprowadzi nas w maliny i nie pozwoli na to, abyśmy byli stratni na inwestycji. Znajomi także mogą doradzić, naprowadzić na kontakt, polecić kogoś, kto aktualnie sprzedaje samochód. Poczta pantoflowa, czyli ustne przekazywanie informacji działa pod tym względem niezawodnie.

Giełda samochodowa jest dobrym rozwiązaniem

W poszukiwaniu wytrzymałego, używanego samochodu można się udać także na giełdy samochodowe. Działają one w weekendy w każdym polskim mieście. Można na nich kupić samochody kilku lub kilkunastoletnie. W przypadku korzystania z giełd samochodowych warto zachować ostrożność. Jeśli nie mamy na tyle wiedzy motoryzacyjnej i technicznej, by dostrzec różne mankamenty czyhające w używanych i wysłużonych samochodach, zabierzmy ze sobą kogoś doświadczonego, dzięki obecności kogo unikniemy wpadek i nieudanych inwestycji. Sprzedający używane samochody powinien dysponować na miejscu różnymi dokumentami dotyczącymi auta, mieć zaświadczenia badan technicznych, itp.

Internet to samochodowa potęga

Tutaj najszybciej znajdziemy masę ogłoszeń na temat sprzedaży używanych samochodów. Każdego dnia do sieci trafiają dziesiątki ogłoszeń o sprzedaży używanych samochodów. Galerie ogłoszeniowe dodatkowo pozwalają przyjrzeć się samochodom na zdjęciach, by mieć wstępny ich obraz przed udaniem się na spotkanie w ramach osobistych oględzin. Używanego samochodu za nic w świecie nie można kupować przez Internet bez dokonania wcześniejszych oględzin, ustalenia warunków należności finansowej. Jeśli będziemy działać nierozważnie, obróci się to przeciwko nam.

Ogłoszeń nie brakuje

Także w prasie wciąż pojawiają się ogłoszenia sprzedaży używanych samochodów, choć zdarza się to od pewnego czasu zdecydowanie rzadziej, ponieważ cały proceder w znacznej części przeniósł się do Internetu. Używany samochód, kupiony u uczciwego sprzedawcy, z odrestaurowanymi szczegółami technicznymi, potrafi służyć swojemu kierowcy przez bardzo wiele lat.


AMO