Cera naczynkowa – poznaj i okiełznaj ten problem!

0
767
Kobieta i cera naczynkowa
Kiedy przyjrzysz się im bliżej, okazuje się, że pod skórą znajdują się małe czerwone niteczki – naczynka krwionośne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na twojej twarzy widnieją nieestetyczne, czerwone plamy. Kiedy przyjrzysz się im bliżej, okazuje się, że pod skórą znajdują się małe czerwone niteczki – naczynka krwionośne. Co leży u podłoża takiego stanu i jak pozbyć się tego kłopotu?

Rumień na twarzy – skąd ten problem?

Nieestetyczne, stałe zarumienienie twarzy dotyka zazwyczaj te osoby, które mają płytko umiejscowione naczynka. Wrażliwa i cienka skóra dodatkowo wzmaga ten stan. Nasila się on także po intensywnym wysiłku fizycznym, po spożyciu alkoholu, czy po zmianie temperatury otoczenia. Z wiekiem naczynka są coraz bardziej widoczne, ponieważ osłabia się synteza kolagenu. Z tego powodu tracą one swoją elastyczność, a w konsekwencji pękają. Stan ten może prowadzić do powstania trądziku różowatego.

Niewłaściwy dobór kosmetyków także potęguje ten problem. Zdecydowanie się na odpowiednie produkty może go w pewnym stopniu zastopować i zminimalizować. Na czym zatem polega pielęgnacja cery naczynkowej? Przede wszystkim chodzi o wzmocnienie i uszczelnienie. W tym celu stosuje się krem na naczynka.

Na jakie kosmetyki stawiać?

Najlepiej, aby to były kosmetyki dedykowane do tego rodzaju przypadłości. Przykładem może tu być produkt z serii Lirene – Cera Naczynkowa Krem liftingujący. Zawiera on cenne składniki, takie jak: żurawinę, diosminę, ekstrakt z arniki górskiej, a ponadto proteiny migdałowe. Do czego prowadzi jego stosowanie? Ścianki naczyń krwionośnych zostaną wzmocnione, a zaczerwienienia zaczną zanikać. Skóra stanie się jędrna i napięta. Co ciekawe, jeżeli masz również problem z tym, że twoja cera jest sucha, możesz znaleźć kosmetyki, które walczą także z jednym i drugim problemem. Podobnie, gdy chcesz wygładzić pojawiające się zmarszczki. Przetestuj, jak działają kremy do cery naczynkowej.

Tego unikaj!

Jeżeli problem ten dotyczy także ciebie, to ze swojej pielęgnacji wyklucz koniecznie wszelkiego rodzaju peelingi ziarniste, które nie mają dobrego wpływu na twoją skórę. Unikaj także nadmiernego opalania i zawsze stosuj kremy z filtrami UVA. A ponadto nie myj twarzy w zbyt gorącej lub zbyt zimnej wodzie.


Materiał partnera zewnętrznego