Jak dobrać makijaż do okularów

0
925
Jak dobrać makijaż do okularów
Makijaż do okularów ma na celu stworzenie idealnych proporcji twarzy, dlatego ważnym jego elementem będzie konturowanie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Makijaż pod okulary – temat, który powraca i który sprawia trudność niejednej pani. Przeczytaj, jak wykonać idealnie pasujący do Twoich okularów makijaż, w którym będziesz czuć się dobrze, a Twoja twarz prezentować się świeżo i młodo. Sprawdź makijaż do okularów w pięciu krokach.

Kroki pierwszy – pamiętaj o ukryciu niedoskonałości cery

Pierwszym krokiem w tworzeniu make up in the city powinno być maksymalne ukrycie wszystkich niedoskonałości cery, przebarwień, zaczerwienień oraz bruzd. Tu sięgnąć można po idealnie kryjący podkład Maybelline Super Stay 24, który wygładzi i zmatowi cerę. Warto też użyć innowacyjnego korektora The Eraser. Położony na górną powiekę, może stworzyć właściwą, trwałą bazę pod cienie.

Krok drugi – rozjaśnij cienie rzucane przez okulary

Okulary bardzo często rzucają cień, szczególnie te, które mają grube oprawki, dlatego wykonując makijaż do okularów nie można zapomnieć o rozświetleniu twarzy. Mowa tu, oczywiście, o okolicach kości policzkowych. By światło było widoczne, a twarz nie wyglądała ponuro, warto zaaplikować dostępny w trzech odcieniach, kremowy w konsystencji rozświetlacz Master Strobing Stick Maybelline, choć rewelacyjnie sprawdzą się również rozświetlacze takich marek, jak Max Factor czy L’Oréale. Rozświetlacza nie należy żałować i można go nałożyć dość obficie właśnie w okolicach kości policzkowych, czubka nosa czy łuku kupidyna. Rozświetlacz najlepiej rozklepać palcami, co pozwoli uniknąć roztarcia podkładu.

Krok trzeci – nie zapomnij o konturowaniu twarzy

Makijaż do okularów ma na celu stworzenie idealnych proporcji twarzy, dlatego ważnym jego elementem będzie konturowanie. Jeśli masz bardzo jasną cerę, modelowanie twarzy należy wykonać, sięgając po paletę jasnych brązów. W palecie cieni od Maybelline Master Bronze znajdują się bronzery w aż czterech różnych tonach, spośród których każda pani z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie. Nie można umniejszać znaczenia tego wyboru, ponieważ bez niego nigdy nie stworzymy perfekcyjnego makijażu do okularów.

Krok czwarty – wykonując makijaż oczu, zwróć uwagę, jaką masz wadę wzroku

Tworząc makijaż do okularów, trzeba pamiętać o zasadzie malowania oczu w zależności od rodzaju wady wzroku. Kobiety, które noszą okulary ze szkłami „minus”, powinny sięgać po cienie rozświetlające w jasnych, świetlistych kolorach, bowiem kolory ciemne i matowe mogą powodować zmniejszenie oka, tworząc tak zwany efekt zmęczenia.

Odradzane jest także uzupełnianie makijażu oka czarną, grubą kreską pod dolną powieką. Idealnie rozświetlające cienie znaleźć można w ofercie Inglot oraz Golden Rose. Oczywiście, makijaż do okularów ze szkłami „plus” wykonany powinien zostać odwrotnie – matowymi, ciemniejszymi cieniami. Natomiast aby uniknąć obcierania się rzęs o okulary, podczas wykończenia makijażu warto sięgnąć po maskarę, która nie tylko je pogrubi czy wydłuży, ale również zakręci. Efekt podkręcenia rzęs osiągnąć można za pomocą maskary Push Up Angle Maybelline.

Krok piąty – makijaż do okularów dopasuj do grubości oprawek

Wykonując makijaż do okularów, musisz pamiętać o dopasowaniu brwi do wielkości oraz grubości oprawek. Jeśli Twoje okulary mają grube i bardzo widoczne oprawki brwi powinny być nieco cieńsze, bardziej subtelne. Jeśli Twoje oprawki są delikatne, Twoje brwi mogą być bardziej obfite i zagęszczone. Ta sama zasada dotyczy ust.

Jeśli oprawki okularów są dość mocne, pomadka nie powinna być zbyt ciemna – w tym przypadku wystarczy błyszczyk lub lekko rozświetlająca pomadka. Znakomity efekt tworzy połączenie pomadki Color Drama Lip Contur Palette i konturówki Color Sensational, po które z pewnością warto sięgnąć, robiąc makijaż do okularów.


Materiał partnera zewnętrznego