Jak podkreślić letnią opaleniznę lekkim makijażem? Zobacz

0
2905
Kobieta na plaży
Delikatna opalenizna ma swoje plusy – maskuje drobne przebarwienia i optycznie wyszczupla twarz. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zdrowo wyglądająca, muśnięta słońcem skóra to marzenie wielu z nas. Jak podkreślić opaloną cerę w subtelny sposób? Zobacz kilka naszych tricków.

Delikatnie opalona skóra pięknie prezentuje się w wersji glow – świetlistość sprawia, że prezentujemy się młodo, a twarz wygląda na wypoczętą. Efekt rozświetlonej cery można uzyskać bardzo prosto. Nie potrzebujesz wielu kosmetyków ani znajomości skomplikowanych technik makijażowych. Zobacz, co będzie ci potrzebne.

Dlaczego lekko opalona twarz prezentuje się świetnie?

Delikatna opalenizna ma swoje plusy – maskuje drobne przebarwienia i optycznie wyszczupla twarz. Uwydatnia kontury twarzy: jest naturalnym bronzerem. Czy można sprawić, żeby była bardziej wyrazista? Oczywiście! Sprawdź9 jak.

Odpowiedni podkład

Jak podkreślić opaleniznę? Po pierwsze: należy lekko zmodyfikować codzienny make-up. Wersja „po wakacjach” zakłada włączenie do makijażu odpowiednich produktów, które nadają skórze pożądany efekt glow. Zacznij od zastosowania właściwego rodzaju i formuły podkładu. Wybierz podkład rozświetlający, który będzie wspaniałą bazą – wyrówna koloryt i nada skórze blasku. Możesz stosować go na całą twarz (zamiast swojego podkładu) lub punktowo. Połóż go na szczytach kości policzkowych, pod oczami, nad górną wargą i na powierzchni nosa. Ten zabieg dodaje świetlistości i sprawia, że opalona cera prezentuje się zjawiskowo.

Warto zaopatrzyć się w mineralny podkład rozświetlający. To sypki, w pełni naturalny produkt, który jest niemal niewyczuwalny na skórze. Nie warzy się jak typowe fluidy i jest trwały. Idealny na ciepłą porę roku!

Rozświetlacz w kremie – wersja dla zaawansowanych

Możesz także użyć produktu bardziej kremowego, do uzyskania blasku na poszczególnych partiach twarzy. Wspaniale sprawdzi się rozświetlacz z drogerii. Dostępny jest w efektownych pudełeczkach lub w sticku. Lekko wklep go opuszkami palców w miejsca, które chcesz rozświetlić. To mogą być na przykład szczyty kości policzkowych.

Pamiętaj jednak, że to element makijażu dla bardziej zaawansowanych. Jego aplikacja bywa kłopotliwa i łatwo z nim przesadzić. Zbyt duża ilość tego kosmetyku nie wygląda efektownie. Zanim zdecydujesz się na ten produkt – wypróbuj go kilkakrotnie w domu, by uniknąć wpadki.


Materiał partnera zewnętrznego