Jak samodzielnie zrobić manicure hybrydowy?

0
995
Warto pamiętać o tym, że ciekawy wygląd paznokci można uzyskać nie tylko z pomocą kosmetyczki, ale też można je stworzyć samodzielnie w domu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zdrowe i zadbane paznokcie to ozdoba każdych dłoni, dlatego kobiety tak chętnie je malują. Najlepiej sprawdzają się lakiery hybrydowe, które królują już od paru sezonów. Dzięki temu możemy być pewne, że manicure będzie trwały i wyjątkowy, co zawdzięczamy precyzyjnym wzorkom, które można stworzyć za pomocą lakieru hybrydowego. Warto pamiętać o tym, że ciekawy wygląd paznokci można uzyskać nie tylko z pomocą kosmetyczki, ale też można je stworzyć samodzielnie w domu. Wystarczy tylko postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Instrukcja krok po kroku

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym różni się od tego z wykorzystaniem tradycyjnego lakieru. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że konieczne jest posiadanie lampy UV, dzięki której można utrwalić wszystkie warstwy manicure. Poza tym warto zaopatrzyć się w parę kosmetyków m.in. bazę, utrwalacz oraz lakiery hybrydowe. Do tego konieczne są też akcesoria, czyli np. pilnik i bloczek polerski. Jeżeli mamy już skompletowane wszystkie potrzebne rzeczy, to możemy rozpocząć swoją przygodę z samodzielnie wykonywanym manicure hybrydowego.

Wybierz lakier i wzorki

Jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu związanego z nakładaniem lakieru hybrydowego, warto poszukać inspiracji. Dzięki temu łatwiej nam będzie znaleźć przykład tego, jak chcemy, żeby wyglądały nasze paznokcie. Na samym początku przygody z hybrydami lepiej będzie, jeżeli postawimy na proste wzory, które można wykonać np. dzięki stemplom. Poza tym zastanówmy się, jaki kolor mają mieć nasze paznokcie. Warto też pamiętać o tym, że nie wszystkie lakiery są tak trwałe, jakbyśmy tego od nich oczekiwały. Dlatego najlepiej inwestować w te najpopularniejsze marki jak np. https://konadnail.pl/pl/c/Lakiery-hybrydowe/138/.

Przygotowanie paznokci

Kolejnym, bardzo ważnym etapem, jest przygotowanie paznokci do dalszych zabiegów. W tym momencie nadajemy im odpowiedni kształt, ale też odsuwamy i wycinamy skórki. Poza tym bardzo ważnym momentem jest dokładne zmatowienie płytki paznokci za pomocą bloczka polerskiego. Jeżeli nie zrobimy tego dokładnie, możemy spodziewać się, że lakier będzie się kurczył lub zacznie szybko odpadać.

Odtłuszczenie i nałożenie bazy

Jeżeli płytki naszych paznokci są już gotowe, to możemy przystąpić do kolejnego etapu, czyli przemycia ich odtłuszczaczem. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich pyłków po ścieraniu bloczkiem. Po tym zabiegu możemy przystąpić do malowania paznokci bazą, a następnie utrwalamy ją pod lampą UV. Pamiętajmy o tym, żeby nie najechać na skórki i nakładać cienką warstwę bazy.

Malowanie i utrwalanie

Ostatni etap jest najbardziej czasochłonny. Jednak właśnie teraz możemy puścić wodze fantazji. Pamiętajmy jednak o tym, by na paznokcie nakładać cienką warstwę lakieru, a następnie utrwalić go pod lampą UV. Najlepiej, jeżeli tę czynność powtórzymy trzy razy, wtedy kolor będzie miał odpowiednią barwę. Ostatnim krokiem jest nałożenie utrwalacza, który również musi być utrwalony przy pomocy promieni UV.


Materiał partnera zewnętrznego