Jakie lakiery hybrydowe są najbardziej trwałe?

0
3128
Paznokcie z lakierem hybrydowym
Poprawnie wykonane, paznokcie tego typu, mogą przetrwać bez uszczerbków nawet do miesiąca czasu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Paznokcie hybrydowe są niezwykle trwałe, choć z wyglądu często nie różnią się od paznokci pomalowanych zwykłym lakierem. Trwałość i estetyka hybryd zależy, w dużej mierze, od tego, po jakie lakiery hybrydowe sięgniemy.

Co wpływa na trwałość paznokci hybrydowych?

Wiele osób chwali hybrydy za wielotygodniową trwałość, brak odprysków i dość naturalny wygląd. Inne osoby są zdania, że hybrydy są przereklamowane i szkoda zachodu, skoro po kilku dniach lakier zaczyna schodzić. Tak odmienne poglądy i spostrzeżenia mogą wynikać z różnic w wykonaniu hybryd oraz z innych czynników, które mają wpływ na ich trwałość. Oto one:

  • Niewłaściwe przygotowanie paznokci – zanim przystąpimy do wykonywania hybryd, należy odpowiednio przygotować paznokcie: zmyć stary lakier lub zdjąć hybrydy, oszlifować i odtłuścić płytkę paznokci, wyrównać paznokcie i nadać im pożądaną długość. Jeśli nie usuniemy dokładnie starego lakieru lub pozostawimy resztki starej hybrydy, a na dodatek przystąpimy do wykonywania nowych hybryd przy tłustej płytce paznokci, efekt naprawdę może być opłakany.
  • Pominięcie bazy lub użycie bazy złej jakości – baza pod hybrydę to jeden z najważniejszych elementów wykonywania paznokci hybrydowych. To preparat, który wygładza płytkę paznokcia i zwiększa przyczepność lakieru hybrydowego. Baza pod hybrydę przedłuża trwałość paznokci hybrydowych i dlatego nie warto sięgać po bazy kiepskiej jakości. To kosmetyk, na którym nie warto oszczędzać, bo można zepsuć cały efekt.
  • Kiepska jakość lakieru hybrydowego – niestety nie wszystkie lakiery hybrydowe są wytrzymałe i godne polecenia. Jeśli sięgamy po produkt niezbyt popularny lub podejrzanie tani, istnieje spore ryzyko, że okaże się nietrwały. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z lakierami hybrydowymi i nie mamy żadnych przetestowanych pewniaków, warto przeglądać zestawienia typu: lakiery hybrydowe ranking 2018. Z zestawień tego typu dowiemy się, jakie lakiery są najpopularniejsze aktualnie i od nich możemy zacząć.
  • Zbyt krótkie utrwalanie UV – jeśli postępujemy niezgodnie z zaleceniami producentów lakierów hybrydowych i utrwalamy je krócej lub nasza lampa nie działa zbyt dobrze, trudno oczekiwać, że lakiery będą trzymały się na paznokciach przez długi czas.
  • Skubanie paznokci po wykonaniu hybryd – paznokcie hybrydowe są trwałe i wytrzymałe na odpryski, ale nie są kuloodporne. Jeśli mamy w zwyczaju świadome lub bezwiedne skubanie paznokci o paznokcie, podważanie ich i przygryzanie, trudno oczekiwać, że hybrydy będą w tym wypadku trwałe. Jeśli zależy nam na ładnym wyglądzie dłoni i paznokci i na przedłużeniu trwałości hybryd, starajmy się ich nie skubać i nie gryźć. To nerwowe przyzwyczajenie, z którym można walczyć.

Jakie lakiery hybrydowe wybrać?

Oferta lakierów hybrydowych jest dziś niezwykle szeroka i mocno zróżnicowana. Lakiery tego typu ma w swojej ofercie coraz więcej marek, a ich ceny są dzięki temu bardzo przystępne.

  • Warto kupować lakiery hybrydowe, które cieszą się dużą popularnością – w zorientowaniu się w tym temacie pomocne będzie przeglądanie rankingów oraz recenzji różnych produktów.
  • Warto kupować lakiery hybrydowe a nie 2 w 1 – jeśli dysponujemy lampą UV, nie ma sensu sięgać po lakiery „jak hybryda”, których nie trzeba utrwalać światłem. Takie kosmetyki są dobrym wyborem dla osób, które nie posiadają lampy UV.
  • Warto sięgać po lakiery dobrych marek – renoma marki, w przypadku kosmetyków, do czegoś zobowiązuje. O ile w ofercie tanich firm można znaleźć buble kosmetyczne, o tyle na nieco wyższej półce znajdują się raczej kosmetyki wyższej jakości. To samo dotyczy lakierów hybrydowych – lepiej kupić kilka lakierów lepszej firmy niż kilkanaście taniej, których jakość będzie pozostawała wiele do życzenia.

Paznokcie hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Poprawnie wykonane, paznokcie tego typu, mogą przetrwać bez uszczerbków nawet do miesiąca czasu. Tę trwałość trudno porównywać z klasycznymi lakierami (nawet z najwyższej półki), które najczęściej już po kilku dniach nie wyglądają zbyt dobrze na paznokciach. Jeśli zależy nam na tym, by hybrydy trzymały się jak najdłużej, nie oszczędzajmy na bazie i lakierze, dbajmy o prawidłowe przygotowanie paznokci, stosujmy lakier wykańczający i utrwalajmy je w sprawnej lampie do hybryd, a efekty będą warte tego zachodu i wydanych pieniędzy.


Materiał partnera zewnętrznego