Masaż twarzy – jakie potrafi przynieść korzyści?

0
888
piekna kobieta dotykająca twarzy masaż twarzy
Lista benefitów związanych z masażem twarzy jest naprawdę długa. Przede wszystkim, zabieg pobudza krążenie pozwalając skórze odetchnąć oraz rozluźnia mięśnie, zmniejszając obrzęk (naprawdę nie chcesz pozbyć się wywołanej przemęczeniem opuchlizny wokół oczu?) oraz doskonale relaksując po intensywnym dniu | fot.: stock.adobe.com

Skóra naszej twarzy codziennie narażona jest na działanie szkodliwych czynników – od słońca, przez suche powietrze i mróz, aż po utrudniający jej oddychanie makijaż. Z racji tego, że twarz jest wizytówką człowieka, odpowiednie dbanie o jej kondycję jest szczególnie ważne. Jednym ze znanych, niestety nadal zdecydowanie za rzadko stosowanym sposobem na utrzymanie jej w doskonałym stanie jest masaż twarzy. Jest on o tyle wygodny, że można wykonywać go samemu w domu i nie trzeba – choć można – korzystać z usług specjalistów. Jeśli do teraz nie stosowałaś tego zabiegu – koniecznie przeczytaj, jakie niesie on ze sobą korzyści, a na pewno się skusisz.

Cudowne lekarstwo

Lista benefitów związanych z masażem twarzy jest naprawdę długa. Przede wszystkim, zabieg pobudza krążenie pozwalając skórze odetchnąć oraz rozluźnia mięśnie, zmniejszając obrzęk (naprawdę nie chcesz pozbyć się wywołanej przemęczeniem opuchlizny wokół oczu?) oraz doskonale relaksując po intensywnym dniu. Może okazać się skutecznym sposobem w walce z bólami głowy i zatok, przynosząc ukojenie bez potrzeby stosowania leków przeciwbólowych. Ponadto, znakomicie wygładza zmarszczkiujędrnia skórę oraz opóźnia jej starzenie się, co jest szczególnie istotne dla Pań. A jeśli zabieg wykonujemy z pomocą kosmetyków, ułatwia on ich wchłanianie. Wszystkie te efekty możemy osiągnąć poświęcając chociaż 5 minut dziennie!

Sposób masowania

Sam masaż jest bardzo prosty i możemy wykonać go samemu, jednak na pewno będzie on przyjemniejszym doznaniem, jeśli poprosimy o to partnera. Przed rozpoczęciem koniecznie dokładnie umyj twarz oraz dłonie (możesz dodatkowo wykonać peeling), nałóż na nie odrobinę ulubionego olejku lub kremu i wykonuj okrężne ruchy od środka do zewnątrz, pod żadnym pozorem nie naciągając skóry. Możesz także poklepywać lub delikatnie uciskać miejsca, gdzie czujesz napięcie, obejmując ruchami również szyję. Tak naprawdę nie ma jednej określonej metody, a zabieg może być za każdym razem wykonywany inaczej, co sprawia, że nigdy się on nie nudzi.

Przeciwwskazania

Zasadniczo masaż twarzy jest w pełni bezpieczny i trudno, żeby przynosił on jakiekolwiek negatywne efekty dla naszego organizmu. Wyróżnia się jednak stany chorobowe, przy których wystąpieniu lepiej jest zaniechać zabiegu, aby nie powodować nasilenia objawów. Są to:

  • trądzik,
  • gorączka,
  • powiększone węzły chłonne,
  • stany zapalne w jamie ustnej,
  • ekstrakcja zęba,
  • stany zapalne skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • liszaj,
  • gojące się rany.

Jeśli nie cierpisz na żadne z wyżej wymienionych dolegliwości, możesz śmiało wykonywać masaż bez żadnych obaw.

Jak widać, nie potrzeba wcale cudownych i drogich preparatów czy jeszcze droższych i często obarczonych skutkami ubocznymi operacji plastycznych, aby nasza twarz wyglądała zdrowo i atrakcyjnie. W tym celu wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut dziennie, oddając się przy tym zasłużonemu relaksowi. Możemy być pewni, że przy systematycznym stosowaniu nasza skóra pozostanie nam wdzięczna na bardzo długo.

DOZ