Piękna, młoda i jędrna cera – jak to osiągnąć?

0
622
Kobieta przykładająca krem do twarzy
Cera dojrzała wymaga przemyślanej pielęgnacji – kiedy procesy starzenia są zaawansowane, ważne jest zarówno ich spowolnienie, jak i zniwelowanie widoczności ich efektów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Piękna i wiecznie młoda cera to marzenie każdej kobiety – promienny wygląd uznawany jest za jeden z atrybutów kobiecości i ma naprawdę wiele zalet. Zadbana skóra pozwala doskonale prezentować się bez makijażu i czuć atrakcyjnie w każdej sytuacji. Niestety wraz z upływem lat pielęgnacja cery dojrzałej staje się coraz trudniejsza. Okazuje się jednak, że wystarczy dobry krem regenerujący do twarzy i przestrzeganie kilku prostych zasad, aby zapewnić sobie młody wygląd na naprawdę długi czas. Jak osiągnąć ten cel?

Krem regenerujący do twarzy – czy to wystarczy?

Pielęgnację cery warto rozpocząć od wewnątrz – to, jakich kosmetyków używamy do pielęgnacji, jest równie ważne jak to, co spożywamy na co dzień. Warto dodać, że nawet najlepszy krem regenerujący do twarzy czy serum odmładzające nie przyniesie długotrwałego rezultatu, jeśli jego stosowanie nie będzie poparte zdrowym stylem życia. Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na zdrowy i młody wygląd skóry jest prawidłowy poziom nawilżenia, który może zagwarantować jedynie picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Nie bez znaczenia jest także dieta – najlepiej, aby była bogata w witaminy i minerały oraz uboga w sól, która obciąża krążenie. Marząc o młodej skórze w wieku dojrzałym, warto pamiętać o odpowiedniej ochronie przed słońcem – promieniowanie UV aktywuje wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia.

Krem regenerujący do twarzy – jakie kosmetyki wybrać?

Cera dojrzała wymaga przemyślanej pielęgnacji – kiedy procesy starzenia są zaawansowane, ważne jest zarówno ich spowolnienie, jak i zniwelowanie widoczności ich efektów. Ważnym dla każdej kobiety kosmetykiem powinien stać się krem regenerujący do twarzy, który przywróci jej sprężystość, wygładzi zmarszczki i pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Godny polecenia produkt z tej kategorii to odbudowujący krem na dzień z serii Age Perfect Odrodzenie Komórek. Składnikiem aktywnym tego kosmetyku jest substancja pochodzenia naturalnego – Natecium DHC, która sprawia, że skóra staje się miękka i elastyczna. Preparat stymuluje odnowę komórek i zawiera filtr SPF15, co czyni go doskonałym kosmetykiem na co dzień. Age Perfect Odrodzenie Komórek to propozycja dla pań w wieku dojrzałym. Opcja alternatywna to np. krem Algorithm marki Dr Irena Eris, którego działanie zaprogramowane jest na rekonstrukcję i integrację włókien elastynowo-kolagenowych, co skutkuje wzrostem jędrności skóry i przywraca jej dawny blask.


Materiał partnera zewnętrznego