Regeneracja włosów na zimę – jaki szampon na zniszczone włosy?

0
645
Regeneracja włosów zimą
Zimą włosy wymagają szczególnej uwagi. Na początku warto zadbać o to, by jak najmniej je obciążać, bowiem ta pora roku i tak daje się im we znaki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zima to trudny czas – zarówno dla naszej skóry, włosów, jak i całego organizmu. Wówczas często kosmyki stają się łamliwe, podatne na wypadanie, a do tego są szorstkie, matowe i nie wyglądają zdrowo. Jak je zregenerować? Podstawą na pewno jest szampon na zniszczone włosy. Który więc wybrać?

Bardzo niskie temperatury, zimny wiatr, śnieg – to wszystko wpływa dość niekorzystnie na włosy. Także niektóre okrycia głowy mogą osłabiać kosmyki i sprzyjać ich elektryzowaniu się. Oprócz tego dochodzi niewłaściwa pielęgnacja i złe nawyki. Nie ma co się dziwić, że o tej porze roku nasza czupryna nie wygląda zbyt ciekawe. Wówczas pomocne są dobrej jakości kosmetyki, a przede wszystkim szampon odbudowujący włosy.

Jak pielęgnować włosy zimą?

Zimą włosy wymagają szczególnej uwagi. Na początku warto zadbać o to, by jak najmniej je obciążać, bowiem ta pora roku i tak daje się im we znaki. Oczywiście należy zadbać o okrycie głowy, jednak ważne jest, by czapki czy kapelusze nie były zbyt ciasne, a do tego, aby wykonane były z dobrych materiałów, które nie elektryzują kosmyków. Warto też zrezygnować z bardzo ciasnych kucyków i fryzur. W przypadku włosów farbowanych należy zadbać o to, by farba była bez amoniaku i z jak najlepszym składem, który nie będzie tak niszczył włosów. Dobrze jest też ograniczyć suszenie suszarką oraz sięganie po lokówkę i prostownicę. Takie „poświęcenie” plus dobry szampon na zniszczone włosy z pewnością przyniosą oczekiwane efekty.

Szampon odbudowujący włosy – który najlepszy?

Zrobiliśmy mały przegląd kosmetyków dostępnych w drogeriach. Naszą uwagę zwrócił szampon na zniszczone włosy Elseve Total Repair. Jego największą zaletą jest szybkość, bowiem pierwsze efekty są zauważalne zaledwie po kilku użyciach. Kosmetyk ten zwalcza rozdwojone końcówki i skutecznie regeneruje zniszczone włosy. Na zimę będzie więc jak znalazł, gdyż o tej porze roku potrzeba silniejszych i skuteczniejszych działań.

Jeśli szampon odbudowujący włosy zostanie wzbogacony o odżywkę, maskę czy serum, jego działanie z pewnością będzie jeszcze skuteczniejsze. Wielu fryzjerów i ekspertów od pielęgnacji włosów zachęca do sięgania po kosmetyki z jednej gamy. Dlaczego? Te same składniki i formuły sprawiają, iż specyfiki wspierają swoje działanie, przez co są skuteczniejsze.


Materiał partnera zewnętrznego