Suszarka do włosów – jak wybrać najlepszą?

0
827
Biała suszarka do włosów
Panie, którym zależy na jak najlepszej pielęgnacji, przyjrzeć powinny się sprzętom przeznaczonym do profesjonalnego użytku. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pielęgnacja włosów sprowadza się nie tylko do stosowania odpowiedniego szamponu czy odżywki. Równie duże znaczenie ma to, jak traktujemy je na co dzień, tj. przede wszystkim czy poddajemy je działaniu wysokich temperatur. Regularne prostowanie czy kręcenie włosów z pewnością negatywnie wpływa na ich kondycję. Podobnie może być ze zbyt częstym stosowaniem suszarki. Jeśli jednak wybierzemy dobry model, to uda nam się odpowiednio zadbać o gęste i silne włosy. Na jakie parametry zwrócić zatem uwagę?

Suszarka profesjonalna czy na użytek domowy?

Suszarki wykorzystywane w salonach fryzjerskich cechuje większy stopień zaawansowania od tych, przeznaczonych na użytek domowy. Zazwyczaj wyróżnia je także znacznie większy rozmiar, przez co niekoniecznie dobrze sprawdzą się podczas codziennego suszenia. Coraz więcej suszarek wzbogaconych zostało o dodatkowe funkcje, dzięki czemu o włosy zadbać możemy niemal tak samo, jak ma to miejsce w salonie fryzjerskim. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów suszarki. Co się do nich zalicza?

  • Moc

Ten parametr znaczący różni się w zależności od wybranego modelu. Do dyspozycji mamy zarówno suszarki o mocy 1000 W, jak i 2300 W. Które z nich warto wybrać? Musimy wiedzieć, że moc przekłada się na czas suszenia, co w praktyce oznacza, że im jest ona większa, tym szybciej uda nam się wysuszyć włosy. Przy cieńszych włosach nie ma to tak dużego znaczenia, nieco inaczej wygląda już ta kwestia u posiadaczek długich i gęstych włosów. Dla nich z pewnością potrzebna będzie suszarka o mocy przynajmniej 2000 W. Co więcej, suszenie włosów negatywnie wpływa na ich kondycję, dlatego im krócej ono trwa, tym lepiej dla ich wyglądu.

  • Siła nawiewu

Suszarki, które znajdziemy w sklepach zazwyczaj wyposażone są w regulator siły nawiewu, poszczególne modele różni zaś ilość ich stopni. Standardem są suszarki 2-stopniowe, jednak bez większego problemu uda nam się znaleźć nawet model 4-stopniowe. Ten parametr jest istotny dla osób, które podczas suszenia jednocześnie modelują włosy, ponieważ wówczas potrzebują delikatniejszego powiewu.

  • Regulator temperatury

Regulację temperatury znajdziemy tylko w niektórych modelach suszarek, jednak warto się nad nią zastanowić. Taka funkcja daje nam bowiem wiele możliwości dostosowania wysokości temperatury do naszych potrzeb. Zaletę stanowi możliwość ustawienia nawiewu zimnego powietrza, ponieważ chłodne powietrze pozwala bardzo dobrze utrwalić wymodelowaną już fryzurę.

Co jeszcze jest ważne?

Dobrej jakości suszarka do włosów powinna zostać wyposażona w specjalny filtr ochronny, najlepiej sprawdzi się ten w postaci gęstej siatki, który montuje się z tyłu urządzenia. Filtry tego typu są zdejmowane, dlatego łatwo możemy je wyczyścić. Niektóre modele suszarek mają składane rączki, to z pewnością niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu suszarka sprawdzi się także w podróży. Nowość stanowi za to funkcja automatycznego zwijania kabla do środka urządzenia. Większość modeli wyposażona jest w stosunkowo długi kabel, z którym nie do końca wiadomo co zrobić, a jego owijanie wokół urządzenia nie zawsze się okazuje się praktyczne. Zwijany kabel to duże ułatwienie, dlatego warto rozejrzeć się za tą funkcją.

Wybierając suszarkę do włosów porównać możemy propozycje różnych marek. Panie, którym zależy na jak najlepszej pielęgnacji, przyjrzeć powinny się sprzętom przeznaczonym do profesjonalnego użytku. Sprawdźmy jednocześnie wagę naszego nowego urządzenia, zbyt ciężkie, może okazać się zbyt niewygodne w użyciu.


Materiał partnera zewnętrznego