Co ciekawego w kinach? Najważniejsze premiery tego lata

0
1097
letnie premiery filmowe
Kinowe premiery tego lata będą zaskakiwały |fot.: Fotolia

Istnieją dwa powody, dla których interesujesz się nadchodzącymi filmowymi premierami. Po pierwsze chcesz być na bieżąco, a kinowy świat interesuje cię od zawsze. Po drugie, doskonale wiesz, że kino to najlepsze schronienie przed upałami w mieście. Tak naprawdę, niezależnie od tego, dlaczego lubisz oglądać filmy, warto wiedzieć na jakie kinowe premiery, warto wybrać się podczas tych wakacji. A będzie ich kilka! Oto najważniejsze premiery, które zawitają do kin, w okresie wakacyjnym.

Polskie kino na wakacje

Wakacyjne premiery będą obfitowały w polskie kino. To bardzo dobra wiadomość dla fanów polskich reżyserów. Premiery doskonałych filmów rozpoczynają się już w czerwcu. Jedną z najgłośniejszych premier jest obecna już na ekranach kin Zimna wojna, której reżyser, Paweł Pawlikowski, został nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu filmowym w Cannes. Zimna wojna to dramat, który opowiada o trudnej, wielkiej miłości w niespokojnych czasach. Drugim polskim filmem, który będzie miał premierę na początku czerwca, będzie film Czuwaj. Thriller, wysoko oceniany i nominowany do nagród m.in. Złote Lwy. Oprócz polskich filmów warto zobaczyć zagraniczne filmy, a wśród nich film Thelma. Skandynawski dramat fantasy, który opowiada o młodej dziewczynie, która wyjeżdżając do szkoły, zostawia w domu religijnych rodziców, a sama przeżywa pierwszą, homoseksualną miłość. Rodzą się w niej też ukryte, nadprzyrodzone moce.

Lipiec pełen dramatów

Kinowe premiery tego lata będą zaskakiwały. Nie będzie brakowało w nich doskonałych dramatów, które w tym miesiącu będą dominowały we wchodzących na ekrany premierach. Warto zobaczyć takie filmy jak Na plaży Chesil, Blanka, Obietnica poranka czy Oko na Julię. W lipcu wszystkie filmy to zagraniczne kino, w którym będą przeważały filmy francuskie. Środek wakacji to idealny czas na ciekawe premiery filmów dla dzieci. Będzie w czym wybierać. Na ekranach pojawi się wysoko oceniany filmy Co w trawie piszczy. Oprócz tego będzie można zobaczyć film Książę Czaruś czy Moja żyrafa. Niewątpliwie ucieszą się także fani musicali, ponieważ pod koniec lipca do kin wejdzie Mamma Mia: Here We Go Again!.

Gatunkowy miks w sierpniowych premierach

Premiery w sierpniu będą różnorodne pod względem gatunków. Nie zabraknie dramatów, komedii, ani filmów Sci-Fi. Wśród premier ostatniego miesiąca wakacji, nie można pominąć filmów takich jak dramatu Loveling, komedii Szpieg, który mnie rzucił, filmu akcji Bez litości 2, dramatu Do zobaczenia w zaświatach czy animacji Niesamowita historia Wielkiej Gruszki.

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że w wakacyjnych premierach kinowych, każdy znajdzie coś dla siebie. W kinie pojawią się doskonałe polskie filmy, które były nagradzane na światowych festiwalach. Nie zabraknie doskonałego światowego kina. Na dużym ekranie pojawią się zarówno nowości, jak i kontynuacje znanych filmów. Fani filmów akcji, osoby lubiące dramaty, czy dzieci, które oczekują świetnej zabawy oglądając film, mogą udać się w wakacje do kin, ponieważ repertuar zapowiada się imponująco i bardzo interesująco.


MPR