Apetycznie i ze stylem, czyli… jak modnie wyglądać w kuchni?

0
633
fartuch duka
Różnorodność w designie fartuchów oraz innych elementów stroju kuchennego oferuje estetyczne rozwiązania zarówno dla pań, jak i panów – na różne okazje: spontaniczne lub nieco bardziej oficjalne | fot.: materiał partnera

Współczesny świat mody nieustannie zaskakuje pomysłami! Śmiało miesza style, odważnie eksperymentuje, bez wahania wkracza niemal w każdą dziedzinę życia. I do każdego pomieszczenia – nawet takiego, jak kuchnia! Moda kuchenna cieszy się rosnącą popularnością, o czym świadczą coraz to nowsze i ciekawsze propozycje strojów stworzonych do zadań kulinarnych. Zaś takie akcesoria, jak stylowe fartuszki i czapki kucharskie okazują się nie tylko bardzo praktyczne, ale również estetycznie nadają inne oblicze zwykłym, codziennym czynnościom.

Fartuch kuchenny, czyli z niezbędnika prawdziwego szefa kuchni

Kulinarne eksperymenty dla własnej przyjemności, wykwintne danie na romantyczny wieczór we dwoje, posiłek na wspólny, rodzinny obiad czy wyszukane potrawy w cenionej restauracji – bez względu na to, jaki cel i charakter mają nasze gastronomiczne zadania, najlepiej wykonywać je w dogodnych warunkach. Mowa nie tylko o komfortowej przestrzeni czy odpowiednim sprzęcie kuchennym. Na wygodę pracy w kuchni niemniejszy wpływ ma również nasz strój. Dlatego niezbędnym akcesorium prawdziwej szefowej kuchni i prawdziwego szefa kuchni jest odpowiedni fartuch.

To element stroju, a zarazem praktyczne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się podczas kulinarnych zmagań. Po pierwsze – skutecznie chroni naszą odzież przed przykrymi, różnego typu zabrudzeniami. Pryskający tłuszcz podczas smażenia potraw, przypadkowe zachlapania sosem, plamy z buraków oraz inne, czyhające podczas gotowania wypadki mogą spowodować trwałe zniszczenie naszych ulubionych części garderoby. Fartuch kuchenny pozwala zrezygnować z konieczności przebierania się w znoszone ubrania, których nie będzie nam żal, jeśli się ubrudzą. A które jednocześnie… niekoniecznie budzą najlepsze wrażenia estetyczne czy sprzyjają naszemu lepszemu samopoczuciu. Po drugie – fartuch kuchenny faktyczne stanowi wygodny, roboczy ubiór. Gdy znajduje się w kuchni pod ręką, jego założenie i zastosowanie zajmuje dosłownie chwilę. Odpowiedni krój fartucha, z możliwością regulacji dzięki wygodnym troczkom, nie krępuje ruchów, gwarantuje swobodę działania, a jednocześnie staje się dobrze dopasowany do sylwetki osoby używającej tego akcesorium. Dodatkowe rozwiązania, jak kieszonki, pozwalające trzymać przydatne, podręczne przedmioty kuchenne, jeszcze bardziej podwyższają komfort pracy w kuchni.

Nie zapominajmy też o czapkach kucharskich, które – poza faktem, że również są użyteczne – stają się wręcz niezbędne, np. w przypadku profesjonalnych szefów kuchni, przygotowujących potrawy dla klientów lokali gastronomicznych. Takie akcesorium nie tylko uwalnia nas od niesfornych grzywek, wpadających w oczy i utrudniających przeprowadzanie kolejnych czynności podczas gotowania. Chroni też przed przykrymi sytuacjami, jak przypadkowo wypadające włosy.

Strój roboczy, ale nie tylko! Poczuj się modnie nawet w kuchni!

Współczesna moda nie zna krępujących podziałów – coraz lepiej czuje się praktycznie w każdej dziedzinie życia oraz każdej związanej z nimi przestrzeni. Dlatego dziś można znaleźć gustowne elementy ubioru, które zapewnią świetną prezencję nawet podczas kulinarnych przygód. Tu ponownie warto zwrócić uwagę na stylowe fartuchy kuchenne, które ostatnio robią furorę w modzie kuchennej. Liczne fasony, niebanalne wzory, i ciekawe zestawienia kolorystyczne, jakie prezentują choćby pastelowe fartuchy DUKA, udowadniają, że tego typu akcesoria pełnią rolę nie tylko stroju roboczego. Pozwalają nadać codziennym czynnościom, takim jak gotowanie, wyjątkowy charakter. W połączeniu z gustowną czapką kucharską stwarzają wrażenie profesjonalizmu, stylu i atrakcyjności – czy to w przestrzeni domowej kuchni, czy też podczas grillowych uczt na świeżym powietrzu.

Różnorodność w designie fartuchów oraz innych elementów stroju kuchennego oferuje estetyczne rozwiązania zarówno dla pań, jak i panów – na różne okazje: spontaniczne lub nieco bardziej oficjalne. Mogą to być bardziej stonowane i eleganckie wzory lub śmielsze, uzupełnione o dodatkowe, estetyczne prążki lub fałdowania. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć fartuch kuchenny z ciekawym, przykuwającym oko nadrukiem czy śliczne elementy tego typu stroju dla najmłodszych, które podkreślą urok dzieci nawet w aspekcie zabaw kulinarnych. Jeśli weźmiemy również pod uwagę, że ładny wygląd podobnych akcesoriów stanie się kolejnym elementem dekoracyjnym, podkreślającym styl i atrakcyjność aranżacji kuchni, zdamy sobie sprawę, jak interesujące wizualnie potrafią być dzisiaj elementy takiego (nie tylko) roboczego ubioru.

OLI