Drzwi antywłamaniowe z marketu – czy to dobry wybór?

0
992
drzwi antywłamaniowe
Kupując drzwi antywłamaniowe warto postawić na usługę drzwi na wymiar | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W dzisiejszych czasach w marketach budowlanych możemy kupić właściwie wszystko co potrzebne jest do zbudowania, urządzenia i wyposażenia naszego nowego domu. Rozpoczynając od cegieł do budowy, przez tynki, farby, przez bramy wejściowe, kominki aż do dekoracji typu obrazy, dodatki czy koce. Bez problemu znajdziemy też w markecie drzwi antywłamaniowe. Czy warto jednak tego typu produkty kupić w markecie budowlanym?

Drzwi antywłamaniowe – drzwi na wymiar

Kupując drzwi antywłamaniowe warto postawić na usługę drzwi na wymiar. Wówczas będziemy mieli pewność, że inwestycja w drzwi antywłamaniowe się sprawdzi, bo zostaną one odpowiednio zamontowane. Wszystkie dodatkowe zabezpieczenia zostaną przetestowane, a my spokojnie będziemy mogli zająć się dalszym urządzaniem domu. Będąc w sklepie lub szukając drzwi online zamówmy najpierw usługę wymiarowania. Polega ona na wizycie ekipy zajmującej się pomiarami i zebraniu wszystkich niezbędnych danych pod projekt zabudowy drzwi. Gdy nasze drzwi na wymiar będą już dostępne w interesującym nas rozmiarze – monterzy przyjadą je zamontować i wyregulować. Ekipa monterska ma za sobą niezliczoną liczbę realizacji tego typu i będzie sobie w stanie poradzić z każdymi warunkami – niezależnie od tego czy ściany są równe czy nie. Na zamontowane drzwi antywłamaniowe dostaniesz z pewnością długą gwarancję, którą będziesz mógł wykorzystać w przypadku nieprzewidzianego uszkodzenia lub poluzowania skrzydła. Wystarczy ze wezwiesz fachowca przez telefon, a przyjedzie i naprawi twoje drzwi na wymiar.

drzwi antywłamaniowe
Na zamontowane drzwi antywłamaniowe dostaniesz z pewnością długą gwarancję | fot.: materiał partnera

Czy da się kupić drzwi wewnętrzne i zaoszczędzić?

Drzwi wewnętrzne nie grają już tak ważnej roli jak zewnętrzne drzwi antywłamaniowe. Jeżeli musimy na czymś oszczędzić to lepiej zrobić to właśnie na drzwiach wewnątrz mieszkania. Najważniejsze jest aby były jednak dobrze zamontowane i wyregulowane. Montaż lepiej zlecić profesjonalistom wybierając drzwi na wymiar. Istnieje wiele wersji budżetowych drzwi w modnych wzorach – wystarczy przejrzeć internetowe sklepy. Czym powinniśmy więc się kierować wybierając drzwi wewnętrzne? Przede wszystkim ważne jest wnętrze samego skrzydła i poziom odporności na jakim nam zależy. Jeżeli nie mamy dzieci i zwierząt to wystarczą drzwi wewnętrzne wykonane z tzw. plastra miodu. W przypadku przewidywania silniejszych uszkodzeń mechanicznych warto postawić na mocniejszy lakier i lepsze wypełnienie skrzydła. Kolejną kwestią jest estetyka – widoczność zawiasów czyli to czy wybierzemy drzwi wewnętrzne przylgowe czy bezprzylgowe. Kolor okleiny, wygląd futryny oraz klamki to dodatki, które mają duży wpływ na ostateczny wygląd naszych drzwi. Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo modeli, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – nie tylko pod kątem estetyki, ale również budżetu.

drzwi wejściowe
Wybierając drzwi wejściowe musimy pamiętać o tym, że powinny one pasować do całościowej koncepcji budynku | fot.: materiał partnera

Co jest modne jeżeli chodzi o drzwi wejściowe?

Wybierając drzwi wejściowe musimy pamiętać o tym, że powinny one pasować do całościowej koncepcji budynku. To jasne, że wybierzemy inne drzwi wejściowe do modernistycznego i minimalistycznego budynku, a inne do starego, drewnianego i tradycyjnego domu. Zachowanie spójności jeśli chodzi o estetyczne drzwi wejściowe to klucz do sukcesu. Najbardziej popularne są drzwi wejściowe z drewna lub z drewnianymi akcentami. Ale coraz więcej zwolenników nowoczesnego budownictwa stawia również na drzwi metalowe (które są odporniejsze na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne) lub drzwi wejściowe przeszklone, robiące tak zwany efekt „wow”. Spore znaczenie dla estetyki w drzwiach zewnętrznych ma również wybór klamki lub pochwytu. Jeszcze kilka lat temu pochwyty spotykało się wyłącznie w przypadku drzwi w budynkach usługowych lub budynkach użyteczności publicznej – teraz coraz częściej widzimy to rozwiązanie w domach prywatnych. Jest ono dosyć wygodne, ale nie będzie pasowało do wszystkich modeli jeśli chodzi o drzwi wejściowe. Ostatnim aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest kolor – zarówno drewna jak i blachy czy nakładek z innego materiału. W tym przypadku wystarczy postawić na klasykę i uniwersalność – szarość lub kolor drewna zawsze będzie w modzie.


Materiał partnera zewnętrznego