Egzotyczne wnętrza, czyli tapety ze zwierzętami w Twoim domu

0
723
tapeta dżungla gepardy
Tapeta w cętki lamparta lub pręgi tygrysa to niezwykły pomysł na udekorowanie pomieszczenia | fot.: stock.adobe.com

Tapety nigdy nie wychodzą z mody, a dzięki nim szybko i łatwo można odmienić wnętrze. Modne są zarówno tapety gładkie, jak i wzorzyste. Oferta jest bardzo szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, które preferują tapety we wzory, mogą zainspirować modne obecnie tapety zwierzęce. Egzotyczna aranżacja wnętrza sprawdzi się zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Kolekcja tapet we wzory zwierzęce

Tapeta w cętki lamparta lub pręgi tygrysa to niezwykły pomysł na udekorowanie pomieszczenia. Wnętrze w stylu egzotycznym i orientalnym to coś oryginalnego i odmiennego. Nie każdy jest na tyle odważny, by zaryzykować udekorowanie ścian tapetami w dzikie koty. Do takiego wnętrza należy dopasować odpowiednie meble i oświetlenie.

Ciekawym i oryginalnym pomysłem może być aranżacja salonu w stylu egzotycznym. W zależności od preferencji i przyjętej stylistyki, ściany można przyozdobić tapetą inspirowaną dżunglą lub wzorem zwierzęcym. Kolory na tapetach zwierzętach mogą być bardziej lub mniej nasycone. Tapety w barwach pastelowych będą odpowiednie do pokoju dziecięcego.

Jeśli salon ma być urządzony w stylu egzotycznym, warto pomyśleć o meblach indyjskich. Jednym z nieodzownych elementów będzie stolik kawowy w stylu orientalnym. Może on być wyposażony w dodatkową półkę na gazety. Siedząc przy nim na wygodnej kanapie, przyozdobionej poduszkami w stylu orientalnym, można spędzić miłe chwile przy dobrej kawie.

Zwierzęce tapety dla dzieci

Urządzenie pokoju dla dzieci to wielkie wyzwanie dla rodziców. Zamiast motywów bajkowych, można wybrać motywy zwierzęce, które dziecku zbyt szybko się nie znudzą. Jest wiele wzorów tapet zwierząt, które spodobają się zarówno maluchom, jak i nastolatkom. Tapeta inspirowana oceanem i zwierzętami morskimi to świetny pomysł na udekorowanie pokoju zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Dla dzieci lubiących bajkowe motywy również jest w czym wybierać. Dla najmłodszych można wybrać tapetę w kocie baletnice lub bajkowe niedźwiadki i króliczki. Przebudzenie w takim pokoju gwarantuje u dziecka dobry humor od rana i świetną zabawę przez cały dzień. Ekologiczne tapety zwierzęta w dziecinnym pokoju w połączeniu z prostymi, wygodnymi mebelkami to sposób na aranżację takiego wnętrza niewielkim kosztem.

Pokój dziecinny można wytapetować samodzielnie. Tapetowanie należy zacząć od zmierzenia powierzchni i policzenia ile rolek tapety  będzie trzeba kupić. Potem pozostaje wybór odpowiedniego wzoru i przyklejenie tapety do  oczyszczonej ściany. Jak widać urządzenie bajecznego pokoju dla malucha to nic trudnego.

Materiał partnera