Narożniki do salonu – na co zwrócić uwagę, przy ich wyborze.

0
2935
Szary narożnik
Przed wyborem narożnika do salonu, warto bardzo dokładnie zmierzyć i wyznaczyć obszar, w którym ma się on znajdować. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wymiana mebli zazwyczaj rozpoczyna się od przejrzenia katalogów, aranżacji, ofert i zainspirowania się nimi. Jednak czasem zapominamy o przemyśleniu, czego naprawdę oczekujemy od mebla, oprócz świetnego wyglądu! Poniżej 4 wskazówki, na co warto zwrócić uwagę, kupując narożnik do salonu.

Rozmiar i układ narożnika

Przed wyborem narożnika do salonu, warto bardzo dokładnie zmierzyć i wyznaczyć obszar, w którym ma się on znajdować. Określenie dokładnych wymiarów pomoże zawęzić obszar poszukiwań oraz skoncentrować się na modelach dopasowanych do możliwości. Kolejna, fundamentalna kwestia to wybór formy narożnika. Wyróżniane są dwa kształty mebla tapicerowanego:

Narożnik typu L – jest to najczęściej wybierana bryła, która występuje zarówno w mniejszej, jak i większej wersji, dzięki czemu łatwiej ją dopasujesz do możliwości pomieszczenia. Narożniki do salonu w kształcie L może posiadać po obu stronach siedzisko z oparciem lub jeden z boków może być w formie popularnej leżanki.

Narożnik typu U – ten format został zaprojektowany z myślą o dużych, przestrzennych salonach. W tym modelu najczęściej zyskujemy dwie szerokie leżanki, które uprzyjemnią wieczorne oglądanie telewizji.

Narożnik z 2 pojemnikami Wicenza Bis
Narożnik z 2 pojemnikami Wicenza Bis | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tkanina obiciowa

Zakup narożnika do salonu, to często wybór na kilka lat. W tym okresie oczekujemy od niego nienagannego i olśniewającego wyglądu. Dlatego przy wyborze narożnika warto zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej jest wykonany oraz sprawdzić jej parametry m.in. ścieralności i płowienia. Wysokie współczynniki będą gwarancją, że narożnik spełni Twoje oczekiwania i będzie doskonale wyglądał nawet po kilku latach. A jeśli chcesz jeszcze lepiej uchronić go przed zabrudzeniami, warto wybrać model, który został wykonany z tkaniny o właściwościach Cleanaboo. Utrudniają one wchłanianie się cieczy, w głąb tkaniny.

Detale narożnika

Słynne powiedzenie głosi „diabeł tkwi w szczegółach”, ta zasada ma również doskonałe przełożenie w wykonaniu narożników. Mają one ostateczny wpływ na charakter mebla. Narożnik, który posiada wysokie nóżki, prezentuje się zgrabnie i lekko, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w mniejszych salonach oraz tych urządzanych w stylu skandynawskim lub retro. Natomiast narożnik o niskich nóżkach będzie prezentować się masywniej, dzięki czemu wypełni dużą i pustą przestrzeń oraz nada pomieszczeniu nowoczesnego stylu.

Narożnik szary Enven
Narożnik szary Enven | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Narożniki z funkcją spania

Jeśli nie dysponujemy dodatkowym pomieszczeniem, które może pełnić funkcje sypialnia dla gości, warto zdecydować się na rozkładany narożnik. Na co dzień nie wpływa to w żaden sposób na użytkowanie mebla, a w momencie rodzinnych spotkań zapewnia miejsce do przenocowania dla dwóch osób. Narożniki z funkcją spania, dzięki specjalnym automatom w szybki i ławy sposób zamienisz w łóżko. Dodatkowo większość narożników z funkcją spania posiada pojemniki na pościel.

Więcej informacji o narożnikach znajdziesz na stronie internetowego sklepu meblowego Mirjan24. A przy wyborze doskonałego modelu pomogą Ci filtry określające m.in. rozmiar narożnika, układ typu L i U oraz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na zakup nowego mebla.


Materiał partnera zewnętrznego