Jak prawidłowo używać gąbeczki do makijażu?

0
1253
Kobieta używająca różowej gąbeczki do makijażu
Gąbeczka to akcesorium wielofunkcyjne. Pierwotnie była stosowana wyłącznie do aplikacji lub „doklepywania” podkładu – i tak używa jej się najczęściej. To jednak nie wszystko | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Gąbka do makijażu to absolutny hit ostatnich lat. Korzystają z niej nie tylko profesjonalni wizażyści, ale i każda osoba, która chce dobrze wykonać make-up. Do czego się ją stosuje, na czym polega jej fenomen i – najważniejsze – jak używać jej poprawnie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Gąbka do makijażu, czyli co?

Gąbeczki do make-upu pojawiły się kilka lat temu i… przebojem podbiły świat. O których przyborach do makijażu mowa? Najczęściej „blendery” przypominają jajko, którego jeden czubek ma kształt stożka. Są wykonane z miękkiego i chłonnego tworzywa, a ich zadaniem jest „blendowanie” makijażu, czyli mówiąc po polsku: sprawienie, że produkty dobrze wtopią się w skórę twarzy – bez plam, smug i nierówności. Aplikacja podkładu, korektora, a nawet produktów do konturowania przy ich pomocy jest bajecznie prosta, a efekt – spektakularny.

Gąbeczka:

  • pozwala szybko uzyskać efekt nieskazitelnej skóry,
  • umożliwia precyzyjne zaaplikowanie produktów,
  • zwiększa trwałość makijażu, gdyż pozwala mu się lepiej wtopić w skórę.

Do czego możesz wykorzystać gąbeczkę do makijażu?

Gąbeczka to akcesorium wielofunkcyjne. Pierwotnie była stosowana wyłącznie do aplikacji lub „doklepywania” podkładu – i tak używa jej się najczęściej. To jednak nie wszystko. Przy jej pomocy możesz również:

  • rozetrzeć korektor pod oczami oraz w newralgicznych punktach, które wymagają większego krycia,
  • nałożyć produkty do konturowania na mokro (np. rozświetlacz czy bronzer w kremie),
  • wykonać baking, czyli zaaplikować grubą warstwę pudru sypkiego, który zapewni maksymalne utrwalenie i, często, lekkie rozjaśnienie make-upu.

Jak używać gąbeczki do makijażu?

Na początek najważniejsze: wybierz akcesorium sprawdzonej jakości. Ma ona znaczenie, ponieważ nie każda gąbeczka pozwoli rozprowadzić produkty gładko, zamiast wchłonąć je do środka. Dobrze sprawdzi się np. gąbka do makijażu polskiej marki Annabelle Minerals. Będzie odpowiednia również do aplikacji kosmetyków mineralnych o sypkiej formule.

Masz już dobrą gąbeczkę? Teraz czas przejść do działania! Jak?

  1. Rozpocznij od zwilżenia gąbeczki wodą – może to być ta prosto z kranu. Pozwól gąbce dobrze nasiąknąć, a następnie zgnieć ją, usuwając nadmiar wody. Zwilżona, gąbeczka nabiera większej objętości i miękkości, a jednocześnie w mniejszym stopniu wchłania produkty.
  2. Zaaplikuj podkład na twarz. Najlepiej nałożyć go wstępnie pędzlem typu flat top albo kabuki, rozkładając cienką warstwę równomiernie we wszystkich partiach.
  3. Weź do ręki gąbeczkę i grubszą stroną zacznij wklepywać kosmetyk w skórę. Ważne, aby nie wcierać go, ale wstemplowywać miejsce w miejsce.
  4. Im dłużej będziesz wklepywać kosmetyk w skórę, tym naturalniejszy i trwalszy efekt uzyskasz.

W podobny sposób postępuj, kiedy gąbeczką nakładasz korektor (wąską końcówką) czy produkty do konturowania (najlepiej bokiem blendera). Kilka prób sprawi, że opracujesz tę technikę do perfekcji, a Twój makijaż będzie się prezentował nieskazitelnie nawet przez długie godziny.


Materiał partnera zewnętrznego