Płaski brzuch na lato

1
907
Pierwszym elementem, który pomaga zachować wymarzoną sylwetkę, jest nawodnienie organizmu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Lato coraz bliżej, wiele osób marzy o pięknej sylwetce, którą będą mogli zaprezentować na plaży. Żeby ją osiągnąć trzeba przestrzegać dwóch najważniejszych zasad: właściwie się odżywiać i aktywnie trenować. Trzeba jednak pamiętać, że spalanie kalorii w 70% odbywa się dzięki właściwie skomponowanym posiłkom. Pozostałe 30% jest spalane podczas ćwiczeń. Co za tym idzie, najważniejsza jest właściwie stworzona dieta, którą dopełnia ruch.

Woda i odpowiednie składniki spożywcze

Pierwszym elementem, który pomaga zachować wymarzoną sylwetkę, jest nawodnienie organizmu. Każdy z nas, w zależności od wagi, powinien spożywać dziennie określoną ilość płynów. Dzięki właściwemu nawodnieniu organizmu lepiej i szybciej funkcjonuje, co przyczynia się do dużo lepszego samopoczucia. Poza tym, trzeba pamiętać o regularnych posiłkach. Pierwszym z nich powinno być zawsze śniadanie, które dodaje energii do działania na cały poranek. Nie można z niego rezygnować, bo ma to negatywny wpływ na działanie organizmu. Dodatkowo, najlepiej stosować się do zasady, zgodnie z którą pierwsze dwa dania powinny składać się w większości z węglowodanów, a następne z coraz większej ilości białka. Kolacja powinna być lekkostrawna i najlepiej zjeść ją około 2-3 godzin przed pójściem spać. Taki rytm dobowy sprawi, że organizm będzie pracował bardziej efektywnie.

Unikanie słodyczy i alkoholu

Chcąc cieszyć się zgrabną sylwetką trzeba również ograniczyć spożywanie słodyczy i alkoholu, które w większości dostarczają do organizmu tylko puste kalorie. Słodkie produkty można zastąpić owocami, które zawierają wiele witamin. Alternatywą mogą być również koktajle, albo owocowe smoothie.

Aktywność fizyczna

Poza zdrowym odżywianiem trzeba pamiętać o ruchu. Można zdecydować się na wykupienie karnetu na siłownię, albo do klubu fitness, bądź też uprawiać jogging, albo nordic walking. Ważne, by wybrana dyscyplina sportu sprawiała nam przyjemność, wtedy będziemy mieć większą motywację do kontynuowania treningów. Świetnym pomysłem jest również ćwiczenie w domu. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, przy pomocy których można wykonać trening podobny jak na siłowni. Przykładowo, wysokiej jakości sprzęt sportowy znajduje się na: importmania.pl. Na stronie dostępne są m.in. urządzenia na brzuch i nogi. Jak widać można trenować zarówno w profesjonalnych miejscach, jak w domowym zaciszu.

Dbanie o sylwetkę wpływa pozytywnie nie tylko na dobry wygląd ciała, ale również na samopoczucie. Dzięki dostarczaniu właściwych składników odżywczych, organizm pracuje lepiej. Nie czujemy się ociężali, tylko pełni energii. Połączenie zdrowej diety i aktywności fizycznej daje rewelacyjne rezultaty. Jest to najlepszy sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Trzeba również pamiętać, że po całym dniu warto zapewnić sobie odpowiednią ilość snu, co pozwoli na regenerację organizmu.


Materiał partnera zewnętrznego