5 propozycji na komediowy wieczór filmowy ze znajomymi

0
748
kultowe komedie
a wieczór filmowy ze znajomymi musimy jednak wybrać komedię, która ubawi nas do łez, a nie zażenuje | fot.: stock.adobe.com

Komedie to filmy, które poprawiają nam humor i się zrelaksować. Jest więc to świetny gatunek filmowy na wieczór filmowy ze znajomymi. W końcu wspólny śmiech zbliża ludzi! Na wieczór filmowy ze znajomymi musimy jednak wybrać komedię, która ubawi nas do łez, a nie zażenuje. Na jaki tytuł postawić? Podpowiadamy!

Seksmisja

Na wieczór filmowy ze znajomymi dobrze wybrać kultowy, polski tytuł. Taką komedią jest film Juliusza Machulskiego – Seksmisja. W role główne wcielają się dwaj wspaniali aktorzy – Jerzy Stuhr oraz Olaf Lubaszenko. Wcielają się oni w role Maksa i Alberta. Poddali się oni eksperymentowi w 1991 roku, w którym musieli dać się zahibernować. Bohaterowie przebudzili się w roku 2044 zaraz po wojnie nuklearnej. Skutkiem wojny było zniszczenie męskich genów, dlatego pozostali jedynymi mężczyznami na planecie. Znajdują się oni wraz z kobietami w podziemnym schronie, z którego postanawiają uciec.

Pani Doubtfire

Jest to świetna komedia familijna. Wybierając ją na wieczór filmowy ze znajomymi, uśmiejemy się do łez. Komedia opowiada o bezrobotnym aktorze Danielu, w którego wciela się Robin Williams. Daniel rozwodzi się z żoną i ma spotykać się ze swoimi dziećmi tylko raz w tygodniu. Znajduje jednak ogłoszenie swojej byłej żony, w którym poszukuje ona opiekunki do dzieci. Przebiera się więc za tytułową Panią Doubtfire i otrzymuje pracę.

To właśnie miłość

To właśnie miłość to komedia romantyczna, która idealnie sprawdzi się szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. Opowiada ona kilka pozornie niełączących się ze sobą historii. Znajdziemy w niej wątek nowo wybranego premiera, który zakochuje się w swojej pracownicy, wątek wdowca Daniela, Jamie’go ze złamanym sercem oraz Harry’ego, który przez kryzys wieku średniego zaczyna zdradzać żonę z młodszą pracownicą. W filmie występuje wiele wielkich aktorów – Hugh Grant, Colin Firth, Liam Neeson, Laura Linney oraz wielu innych. 

Zabójczy numer

Jest to świetna komedia kryminalna na wieczór filmowy ze znajomymi. Głównym bohaterem filmu jest Slevin, w którego wciela się Josh Hartnett. Prześladuje go pech – stracił pracę, musi zapłacić rachunki i rzuciła go dziewczyna. Na jakiś czas wprowadza się do kolegi Nicka. Omyłkowo porywają go mężczyźni, którzy mają go właśnie za Nicka, ponieważ ten ma ogromne długi u szefa pewnej organizacji przestępczej. Przez kilka zbiegów okoliczności Slevin zostaje wciągnięty w rywalizację między dwoma gangsterami.

Nietykalni

Nietykalni to bardzo wzruszająca komedia, na której możemy naprzemiennie śmiać się i płakać. Opowiada ona o wychodzącym z więzienia imigrancie z Senegalu – Drissie. Ubiega się on o zasiłek, ale aby go otrzymać musi posiadać zaświadczenia od pracodawców, którzy nie chcieli go zatrudnić. Aplikuje on więc na stanowisko pielęgniarza sparaliżowanego bardzo bogatego Philippe’a. Driss dostaje pracę mimo tego, że konkurują z nim doświadczeni pielęgniarze. Oglądając film, możemy obserwować, jak tworzy się niezwykła relacja między Drissem i Philippem.

NDR