Wschodzące gwiazdy srebrnego ekranu. Wybieramy najbardziej obiecujące młode aktorki w Hollywood!

0
1944
Hailee Steinfeld
Film i muzyka to dwie najpopularniejsze dziedziny showbiznesu, a Hailee Steinfeld jest mistrzynią ich obu! | fot.: By Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America - Hailee Steinfeld, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71194422

Hollywood to miejsce, w którym rodzą się nowe gwiazdy, a stare, nawet te najbardziej zasłużone, odchodzą w niebyt. I choć uwielbiamy weteranów i weteranki srebrnego ekranu, chcielibyśmy przyjrzeć się nowemu pokoleniu utalentowanych ludzi filmu, u których talent i umiejętności przewyższają urodę. Przygotowaliśmy zestawienie najbardziej obiecujących młodych aktorek w Hollywood wraz z krótkim streszczeniem ich dotychczasowej kariery!

Hailee Steinfeld – gwiazda kina… i muzyki pop!

Film i muzyka to dwie najpopularniejsze dziedziny showbiznesu, a Hailee Steinfeld jest mistrzynią ich obu! Ta urodzona w 1996 roku aktorka swój pierwszy poważny występ zaliczyła w 2010 w Prawdziwym męstwie. Widzowie zachwycili się jej talentem, a sukces filmu stanowił udany początek dalszej kariery. Steinfeld wystąpiła m.in. w Grze EnderaGorzkiej siedemnastce oraz w niedawnym megahicie Bumblebee, w którego ścieżce dźwiękowej można usłyszeć jej najciekawsze hity. Gwiazda zainteresowała się muzyką juz od swoich wczesnych, dziecięcych lat, choć prawdziwą karierę muzyczną zrobiła dopiero w 2017 roku. Jej piosenki mają na Youtube dziesiątki milionów wyświetleń, a w 2021 Paramount Pictures ma nakręcić musical ze Steinfeld w roli głównej!

Saoirse Ronan – cztery nominacje do Oscara i ogromny talent

Saoirse Ronan
Saoirse Ronan to młoda, amerykańska aktorka szkockiego pochodzenia | fot.: By MTV International – Saoirse Ronan Goes Speed Dating!, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71662713

Choć rodzina Saoirse Ronan pochodzi ze Szkocji (stąd jej nietypowe imię), aktorka urodziła i wychowała się w 1994 roku w kosmopolitycznym Nowym Jorku, gdzie od małego zajęła się aktorstwem. Trampoliną do kariery stał się występ w głośnej Pokucie, za który została po raz pierwszy nominowana do Oscara. Ronan miała wówczas dopiero trzynaście lat, ale na szczęście zamiast spocząć na laurach zabrała się do ciężkiej pracy i szlifowała swój talent. Dzisiaj może pochwalić się aż trzema nominacjami do Oscara – za wspomnianą PokutęBrooklynLady Bird oraz niedawne Małe kobietki. Na początku 2021 roku planowana jest premiera Ammonite, odważnego dramatu historycznego o dwóch zakochanych w sobie dziewczynach, w którym Ronan wcieliła się w jedną z głównych bohaterek. Czyżby występ ten miał zaowocować pierwszą statuetką?

Anya Taylor-Joy – nietypowa uroda kluczem do sukcesu?

Anya Taylor-Joy
Talor-Joy gra głównie w filmach grozy, ale ze względu na swoją aktorską wszechstronność nie stroni również od kina SF | fot.: By Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America – Anya Taylor-Joy, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71194482

Anya Taylor-Joy to jedna z tych aktorek, które słyną z nietypowej urody kojarzącej się z Tildą Swinton. Choć amerykańska aktorka urodziła się w 1996 roku, jej kinowa kariera rozpoczęła się od niezależnego horroru Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii, w którym wcieliła się w główną rolę. Film okazał się ogromnym sukcesem, a jej świetny występ zapewnił jej w najbliższych latach kilka głośnych ról w produkcjach takich jak MorganSplitTajemnice Marrowbone czy Emma. Talor-Joy gra głównie w filmach grozy, ale ze względu na swoją aktorską wszechstronność nie stroni również od kina SF, dramatów kostiumowych czy… kina superbohaterskiego – jeszcze w tym roku na ekrany kin wejdą Nowi Mutanci, czyli film z Marvel Cinematic Universe, w którym aktorka zagrała jedną z łównych ról!

Hailee Steinfeld, Saoirse Ronan czy Anya Taylor-Joy nie są rzecz jasna jedynymi utalentowanymi aktorkami amerykańskimi młodego pokolenia. By pozostać z wami w pełni uczciwi, musimy jeszcze wymienić takie gwiazdy jak Florence Pugh czy Dakota Fanning. Każda z wymienionych aktorek posiada ogromny talent oraz wielką urodę, a my już nie możemy doczekać się kolejnych filmów z ich udziałem!

TBO