Jesienne premiery książkowe

0
915
jesień kobieta czytająca ksiązkę
Tegoroczna jesień zapowiada się naprawdę interesująco z perspektywy czytelnika | fot.: stock.adobe.com

Jesień to pora roku, która zawsze jest kluczowa w życiu czytelnika. Nie dość bowiem, że pogoda sprzyja właśnie czytelnictwu (nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz, a praktycznie wręcza nam do ręki kubek gorącej czekolady) to jest czasem najgorętszych premier książkowych. Na które tytuły powinniśmy czekać z wypiekami na twarzy w tym roku? Które premiery zasługują na odhaczenie w naszym kalendarzu? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim przeglądem.

Bartłomiej Kowaliński, W zmowie z mordercą

„W zmowie z mordercą” będzie dziełem z akcją osadzoną w Warszawie, następującą piętnaście lat po wydarzeniach z Zakopanego, gdzie nieznany sprawca uprowadził i zabił jedenastoletnią dziewczynkę, w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach i z nieznanego nikomu powodu. Sprawa została umorzona, a każdy zdążył już o niej zapomnieć. Każdy, oprócz Pawła Wolskiego – dziennikarza śledczego właśnie ze stolicy. Przyglądając się sprawie zauważa on, że morderca wciąż może być na wolności, a – co więcej – sprawa może mieć też drugie dno.

Premiera książki planowana jest na 6 października 2020 roku.

Angus Konstam, Świat piratów. Historia najgroźniejszych morskich rabusiów

Piraci znani są z filmów akcji oraz seriali, gdzie przedstawiani są jako niczego nieobawiające się rzezimieszki. Ich świat potrafi być fascynujący, ale nie zawsze jest zgodny z tym, co utrwaliły w nas owe filmy i powieści. Angus Konstram postara się podjąć tematykę tych straceńców w taki sposób, by przedstawić ją zgodnie z rzeczywistością, pokazując całą ich historię – od starożytnego Egiptu, aż po czasy współczesne. Ukaże tym samym wszystkie fazy najpierw rozkwitu, a potem powolnego zmierzchu piractwa. Cała książka ma zostać przygotowana w luźniej, nieencyklopedycznej kanwie, dzięki czemu nada się nie tylko dla specjalistów w temacie, ale też i tych po prostu nich zaciekawionych, a poszukujących lektury na jesienne wieczory. Znajdzie się w niej mnóstwo ilustracji, map i ciekawostek, o których wielu mogłoby nigdy nie usłyszeć, gdyby po tę książkę po prostu nie sięgnęło.

Premiera książki planowana jest na 14 października 2020 roku.

Małgorzata Musierowicz, Chucherko. Jeżycjada. Tom 23

Z nieco luźniejszą, bo skierowaną przede wszystkim do młodzieży propozycją wyjdzie tej jesieni Małgorzata Musierowicz, kontynuując swoją bestsellerową serię Jeżycjady już 23. tomem. Nowe dzieło opowie o perypetiach tytułowego Chucherka, który znika w niewyjaśnionych okolicznościach i pojawia się w sposób równie zaskakujący, co tajemniczy. Możemy liczyć na masę humoru w stylu Musierowicz, ale też dużo rozrywki na poziomie, do którego autorka ta zdążyła nas przyzwyczaić.

Premiera książki planowana jest na 30 października.

Podsumowanie

Tegoroczna jesień zapowiada się naprawdę interesująco z perspektywy czytelnika. Obfitować będzie w premiery tytułów zapowiadających się znakomicie, bo pochodzących od uznanych autorów, ale i poruszających tematy, których ciężko byłoby nie określić mianem ciekawych. Jedno jest pewne – jest na co czekać!


PRY