Łańcuch – amerykański bestseller autorstwa Adriana McKinty’ego

0
915
Łańcuch Adrian McKinty
W Polsce thriller ukaże się 18 września nakładem Wydawnictwa Agora | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Zwyczajny dzień. Rachel podrzuca córkę na przystanek i pędzi do swoich spraw. Chwilę później ktoś dzwoni z zastrzeżonego numeru. Trzynastoletnia Kylie została uprowadzona. „Jeśli chcesz odzyskać córkę, musisz porwać kolejne dziecko” – informuje zniekształcony kobiecy głos. 

Porywaczka okazuje się matką, której syna uprowadzono wcześniej. Jeśli Rachel nie spełni żądań porwane dzieci zginą. Oboje. Tak działa Łańcuch, przerażające organizacja, która ofiary zmienia w przestępców, a nieznanych sprawców wzbogaca o miliony. Gdy stajesz się ogniwem Łańcucha, nigdy już się od niego nie uwolnisz.

Rachel jest zwykłą kobietą, będzie jednak musiała przeobrazić się w kryminalistkę, dokonywać dramatycznych wyborów moralnych i zrobić straszne rzeczy. Łańcuch jest bezlitosny i nieuchwytny. Zasady są proste: załatw pieniądze, wybierz ofiarę, a potem dokonaj okrutnego czynu, który jeszcze wczoraj wydawałby ci się zupełnie niedopuszczalny.

Twórcy Łańcucha wiedzą, że rodzice zrobią wszystko dla swoich dzieci. Skonstruowali go tak, by kolejne wciągane w niego osoby chroniły jego anonimową strukturę. Tym razem jednak trafili na równego przeciwnika. Rachel jest bystra, zdesperowana i nigdy się nie poddaje.

Czy uda jej się uratować córkę i rozerwać ŁAŃCUCH?

Adrian McKinty urodził się i dorastał na osiedlu robotniczym w Belfaście w Irlandii Północnej. Studiował filozofię na Uniwersytecie w Oxfordzie. Wyemigrował do USA, gdzie przez trzy lata pracował w barach, na budowach i jako kierowca, zanim został nauczycielem. Po przeprowadzce do Melbourne w Australii postanowił zająć się zawodowo pisaniem. Jest autorem kilkunastu dobrze przyjętych i nagradzanych kryminałów. Jednak dopiero „Łańcuch” odniósł światowy sukces. Książka została sprzedana do 37 krajów, a prawa do ekranizacji nabył Paramount Pictures.

Więcej o książce przeczytacie w recenzji:

Jesteś teraz częścią łańcucha [Łańcuch, Adrian McKinty]


Materiał partnera zewnętrznego