Najbardziej wyczekiwane książkowe premiery 2021 roku

0
929
kobieta w oknie czytająca książkę
Rok 2021 z pewnością przyniesie molom książkowym wiele powodów do radości. Zarówno starsi, jak i młodsi miłośnicy różnych gatunków mają na co wyczekiwać | fot.: stock.adobe.com

Wejście w nowy rok to dla wielu osób czas postanowień i oczekiwań. Prawie każdy wyczekuje momentów i wydarzeń, które przyniosą ze sobą kolejne miesiące. Zagorzali czytelnicy często śledzą działalność zawodową ulubionych autorów. Nadejście nowego roku może wiązać się z pojawieniem kolejnych ciekawych powieści. Które spośród premier książkowych zapowiedzianych na 2021 są najbardziej niecierpliwie wyczekiwane?

Wyczekiwane przez dorosłych

Wiele nowości pojawi się na rynku wydawniczym już w pierwszych miesiącach tego roku. Fani norweskiej autorki Mai Lunde już 13 stycznia będą mogli sięgnąć po książkę „Ostatni”. Jest to trzecia część tetralogii „Kwartet klimatyczny” zapoczątkowanej powieścią „Historia pszczół”. Miłośników tworzącej dzieła literatury obyczajowej Charlotte Link z pewnością ucieszy premiera polskiego tłumaczenia jednej z jej książek. Od 27 stycznia będzie można nabyć „Niespokojne niebo”. Powieść to 3 część cyklu „Czas burz”. Również fani fantastyki i science-fiction znajdą wśród zapowiedzi coś dla siebie. Veronica Roth, autorka popularnej serii „Niezgodna” powraca z kolejną propozycją. Od 13 stycznia będzie można zakupić książkę „Wybrańcy”.

W październiku ubiegłego roku za granicą ukazała się najnowsza książka sir Davida Attenborough. Osoby pragnące przeczytać ją po polsku nie muszą już długo czekać. „Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość” ukaże się 10 lutego nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Wielbicieli literatury popularnonaukowej i biologii czeka jeszcze jedna niespodzianka. Dwudziestego stycznia w księgarniach pojawi się książka zdradzająca wiele szczegółów na temat życia ryb. Autorem pozycji pt. „Elokwencja sardynki. Niewiarygodne historie z podwodnego świata” jest Bill François.

Propozycje dla młodszych czytelnik

Wśród nadchodzących premier znajdą się również propozycje dla dzieci. W drugiej połowie miesiąca w księgarniach ukaże się „Przygoda dzika Toniego Halika„. Zawierająca wyjątkowe ilustracje książka opowiada o przygodach nieustraszonego polskiego podróżnika. Znany z prowadzonego przez siebie programu telewizyjnego bohater od dziecka marzył o tym, aby zostać Indianinem. Dzięki temu pragnieniu udało mu się zwiedzić wiele egzotycznych miejsc. Autorami projektu są Magdalena Kozieł-Nowak i Mirosław Wlekły.

Wyczekiwane pozycje nie muszą być wyłącznie literackimi premierami. Fanów świata Muminków z pewnością ucieszy nowe, wyjątkowe wydanie. Z okazji 100. urodzin Wydawnictwa Nasza Księgarnia na rynku pojawi się pierwszy tom „Muminków zebranych„. Książka mająca premierę 27 stycznia będzie zawierała 5 części uwielbianego cyklu. Zapowiedziano również drugi tom, w którym znajdą się kolejne opowieści o przyjaznych stworzeniach autorstwa Tove Jansson.

Rok 2021 z pewnością przyniesie molom książkowym wiele powodów do radości. Zarówno starsi, jak i młodsi miłośnicy różnych gatunków mają na co wyczekiwać. Styczeń to również czas podejmowania czytelniczych wyzwań. Warto dołączyć do nich nowe propozycje ulubionych autorów.


MRY