Ania, nie Anna – będzie drugi sezon

1
1610
Kolejny sezon adaptacji ponadczasowej powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery będzie dalej wytyczał nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Twórcami 10 odcinków nowego sezonu są m.in. trzykrotna laureatka Emmy – scenarzystka Moira Walley-Beckett oraz producentka wykonawcza Miranda de Pencier. W obsadzia znów zobaczymy Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomsona oraz Lucasa Jade’a Zumanna.

Netflix, CBC i Northwood Entertainment ogłosili rozpoczęcie prac nad drugim sezonem serialu Ania, nie Anna. W Ontario i na Wyspie Księcia Edwarda właśnie trwają zdjęcia do 10 odcinków, które widzowie na całym świecie będą mogli oglądać już w przyszłym roku. W Kanadzie serial emituje stacja CBC, w pozostałych krajach przygody Ani można oglądać w serwisie Netflix.
Kolejny sezon adaptacji ponadczasowej powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery będzie dalej wytyczał nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 14-letniej bohaterki.

Twórczyni serialu Moira Walley-Beckett (Breaking Bad, Pot i łzy) nie ukrywa poruszenia. – Ukazanie współcześnie palących problemów z perspektywy ukochanej postaci to emocjonujące przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że ten sezon rozpali, zjednoczy i zainspiruje młodych ludzi na całym świecie!

– Jesteśmy niezmiernie podekscytowani scenariuszem drugiego sezonu wyczarowanym przez Moirę i jej zespół scenarzystek. Świat Ani, nie Anny rozwija się w zaskakujący, wyjątkowy i emocjonujący sposób – mówi producentka wykonawcza i Prezes Northwood Entertainment, Miranda de Pencier (Debiutanci, Między nami seksoholikami).

– Dzięki temu niezwykłemu, pełnemu piękna i humoru serialowi, który w poruszający sposób pokazuje poszukiwanie swojego miejsca na ziemi, Kanadyjczycy na nowo zakochali się w Ani – komentuje Sally Catto, szefowa programowa CBC – Nie możemy się doczekać, żeby podzielić się drugim sezonem nie tylko z widzami CBC, ale także – dzięki współpracy z Netfliksem – z fanami na całym świecie.

– Jesteśmy zachwyceni powrotem na Zielone Wzgórze po więcej przygód pełnej życia Ani Shirley, ale także tym, że możemy pokazać zapierające dech w piersiach krajobrazy Wyspy Księcia Edwarda i Ontario widzom Netfliksa na całym świecie – powiedziała Elizabeth Bradley, wiceprezes Netflix ds. treści.

W serialu znów wystąpią ulubieńcy fanów serii: Amybeth McNulty (Anne Shirley), Geraldine James (Maryla Cuthbert), R.H. Thomson (Mateusz Cuthbert), Corrine Koslo (Małgorzata Linde), Dalila Bela (Diana Barry), Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard), Lucas Jade Zumann (Gilbert Blythe) oraz Kyla Matthews (Ruby Gillis). Pojawią się również nowe postacie: Dalmar Abuzeid (Sebastian) i Cory Grüter-Andrew (Cole).

Ania, nie Anna to serial oryginalny stacji CBC i serwisu Netflix, wyprodukowany przez Northwood Entertainment i stworzony przez Moirę Walley-Beckett. Producentami wykonawczymi serialu są Miranda de Pencier, Moira Walley-Beckett, Sally Catto, Elizabeth Bradley, Alex Sapot, Debra Hayward, Alison Owen i Girotti. Funkcję producenta pełni John Calvert.


Materiał partnera zewnętrznego