Najlepsze produkcje o wampirach

0
422
filmy o wampirach
Na przestrzeni lat powstało wiele kultowych produkcji, które są popularne do dziś | fot.: stock.adobe.com

Filmy o wampirach to ciekawe propozycje dla miłośników fantasy. Jest to królująca kategoria zwłaszcza wśród młodzieży oraz osób, które lubią dreszczyk emocji. Na przestrzeni lat powstało wiele kultowych produkcji, które są popularne do dziś. Wielu z nas lubi wracać do tych opowieści, ponieważ są niezwykle ciekawe i kryją w sobie pewną tajemnicę. W artykule przedstawione zostaną najpopularniejsze produkcje, w których główną rolę odgrywają wampiry.

Popularne filmy o wampirach

Pierwszym filmem o tematyce wampirów, był film „Nosferatu – symfonia grozy” wyreżyserowany przez Friedricha Wilhelma Murnaua. Powstał on na początku XX wieku, w 1922 roku. Niemiecki film należał do pierwszych z kategorii filmów grozy. W role słynnego wampira wcielił się Max Schreck. Akcja filmu odbywa się w zamku, gdzie młody Thomas, udaje się w celu podpisania umowy sprzedaży domu. Nie jest on jednak świadomy, że posiadłość należy do wampira. Nosferatu zyskał dużą popularność, dlatego w latach późniejszych powstały remake’i słynnej opowieści. Kolejne filmy, opowiadające tę samą przygodę miały tytuł Dracula. 

Filmem, który z pewnością zna każdy miłośnik wampirów, jest „Zmierzch„. Jest to saga składająca się z 4 części, przy czym ostatnia została podzielona na dwa oddzielne filmy. Adaptacja książki Stephenie Meyer, chwyciła za serca zwłaszcza młodszą część widowni. Wśród nastolatków był to wręcz kultowy film. Warto wspomnieć, że nie jest to typowy horror, lecz graniczy on z romansem. Historia opowiada o miłości zwykłej dziewczyny i wampira. W rolę głównych aktorów wcieliły się takie gwiazdy jak Kristen Steward i Robert Pattinson. 

Pragnienie to film produkcji koreańskiej. Zawiera on historię, w której toczy się walka z panującym wirusem. Bohater filmu, który jest księdzem, postanawia wyjechać do Afryki, aby pomóc podczas eksperymentowania w celu wynalezienia szczepionek. Po nieudanych badaniach Sang-hyun umiera i zostaje poddany transfuzji krwi, zarażonej wampiryzmem. Życie bohatera zmienia się o 180 stopni. 

Seriale o wampirach

Słynnym serialem, opowiadającym o losach dwóch braci – wampirów są „Pamiętniki Wampirów„. Serial powstał na podstawie bestsellerowe książki L.J. Smith. W serialu poznajemy perypetie zwykłej dziewczyny – Eleny oraz Stefana i Damona. Bracia powracają do rodzinnej miejscowości, gdzie poznają nastolatkę, łudząco podobną do kobiety, która przemieniła ich w wampiry. Jest to opowieść, w której również mamy do czynienia z wątkami romansu.

Ciekawą propozycją jest serial pod tytułem „Czysta krew„. Opowiada on o losach Sokkie, która ma umiejętność czytania w myślach. Jedynymi osobami, na których nie działają jej niezwykłe zdolności, są wampiry. Akcja serialu toczy się w południowej części Stanów Zjednoczonych, w Luizjanie. W opowieści znajdziemy wątek, wynalezienia syntetycznej krwi, która ma znacznie ułatwić życie krwiopijcom. To serial, w którym dokonuje się próby połączenia świata zwykłych śmiertelników oraz wampirów. 

Filmy i serialne o wampirach, są wciąż chętnie oglądanymi produkcjami. Wielu ludzi, lubi przyglądać się historiom, które tak naprawdę są wytworem ludzkiej fantazji. Dokonując przeglądu filmu, warto zauważyć, że nie wszystkie produkcje z tego gatunku, są horrorami. Część z nich ma wątki romantyczne, które cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży i nie tylko.

NCZ