Przyjaciele- odcinek specjalny na 25-lecie serialu

0
622
kobiety przed telewizorem
Światowa premiera specjalnego odcinka "Przyjaciół" odbyła się 17.05.2021 r. | fot.: stock.adobe.com

Serial „Przyjaciele” był emitowany w latach 1994-2004. Był wtedy prawdziwym hitem i dalej nim jest. Aktualnie jest jednym z najczęściej oglądanych seriali na platformach streamingowych. Po 20 latach Monica, Rachel, Phoebe, Ross, Joey i Chandler pojawiają się ponownie razem na scenie w specjalnym odcinku. Nie zabrakło kultowych elementów- pomarańczowej kanapy, foteli Joeya i Chandlera czy fontanny z czołówki. Na to spotkanie czekał cały świat!

Kiedy premiera odcinka specjalnego?

Światowa premiera specjalnego odcinka „Przyjaciół” odbyła się 17.05.2021 r. Planowo miała odbyć się dużo wcześniej, ale pandemia wirusa covid-19 opóźniła zdjęcia. W Polsce serial można oglądać na platformie hbo go.

Odcinek specjalny „Przyjaciół” nie jest kolejnym odcinek fabularnym. Odcinek przybrał formę talk-show, w którym wspominano serial. Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matthew Perry oraz Matt LeBlanc znów usiedli na kultowej pomarańczowej kanapie z kawiarni Central Perk. Pojawili się także w mieszkaniu Monici i Rachel oraz Joeya i Chandlera. W odcinku specjalnym wzięli także udział twórcy „Przyjaciół”- Marta Kauffman, David Crane oraz Kevin S. Bright. Nie zabrakło także obsady gościnnej sitcomu- pojawiła się Maggie Wheeler (Janice), Tom Selleck (Richard), Reese Witherspoon (Jill), James Michael Tyler (Gunther) , Larry Hankin (Mr. Heckles) oraz Elliot Gould i Christina Pickels (Jack i Judy Geller)

W odcinku specjalnym pojawili się także goście, którzy nie pojawiali się w serialu- David Beckham wyznał, że jest pedantyczny jak Monica, Lady Gaga zaśpiewała z Lisą Kudrow kultową piosenkę „Smelly Cat”, a Justin Bieber i Cara Delavigne, którzy zaprezentowali kultowe stroje z Przyjaciół.

Kultowe sceny

W odcinku specjalnym „Przyjaciół” przypomniano wiele kultowych scen z serialu. Między innymi skórzane spodnie Rossa, obracanie kanapy, poparzenie Monici przez meduzę czy pierwszy pocałunek Rossa i Rachel. Aktorzy wcielili się także na moment w swoje role podczas czytania scenariuszy. Przeczytano między innymi fragment z odcinka „Ten, w którym wszyscy się dowiadują”, kiedy Phoebe widzi z mieszkania Rossa rozbierających się Chandlera i Monicę.

Czołówka odcinka specjalnego także jest specjalna! Jest to klasyczna czołówka Przyjaciół, ale zamiast wstawek pochodzących z serialu, pochodzą one z odcinka specjalnego.

Jednym z najważniejszych fragmentów odcinka jest quiz. Jest on dokładnie taki, jaki odbył się w odcinku „Ten z embrionami”, kiedy Chandler i Joey odebrali Monice i Rachel mieszkanie. Tym razem pytania dotyczą wszystkich 10 sezonów serialu. Nie na wszystkie aktorom udało się odpowiedzieć prawidłowo.

Od producentów serialu dowiadujemy się także dużo o okolicznościach powstawania „Przyjaciół”. Mówią między innymi o tym, jak dobierali aktorów i jak trudny był to proces.

W odcinku specjalnym „Przyjaciół” pojawia się także wielu fanów serialu. Wspominają oni „Przyjaciół” i opowiadają o swoich przeżyciach z tym serialem. Pojawiają się historie o tym, jak ten serial pomógł im w chorobie i momentach, kiedy nie mieli własnych przyjaciół.

NBL