Uwielbiasz seriale komediowe? Tych produkcji po prostu nie możesz nie znać!

0
995
para oglądająca serial na kanapie w domu
Jeśli zaliczasz się to fanów gatunku sitcom sprawdź, czy któraś z zaprezentowanych przez nas pozycji Cię zaskoczy | fot.: stock.adobe.com

Seriale komediowe bawią i odrywają nas od codziennej rzeczywistości. Niektóre sceny pozostają z nami na długi czas, a już samo ich wspomnienie przywołuje salwy śmiechu. Kultowe pozycje rozśmieszają ludzi na całym świecie, a perypetie bohaterów są nam bardzo bliskie. Jeśli zaliczasz się to fanów gatunku sitcom sprawdź, czy któraś z zaprezentowanych przez nas pozycji Cię zaskoczy.

Co ludzie powiedzą?

Hiacynta Bukiet to nadzwyczajnie pogodna gospodyni domowa, która kreuje siebie na osobę z wyższych sfer. Zawziętość Hiacynty i jej usilne próby kontrolowania, aby każda sytuacja była wystarczająco wyrafinowana tworzą mnóstwo przekomicznych zdarzeń. Relacja Hiacynty z otoczeniem sprawia, że sąsiedzi i znajomi podejmują się nieudolnych prób unikania jej towarzystwa, co również przedstawione jest w bardzo ciekawy sposób, z nutką brytyjskiego poczucia humoru.

Pełna chata

Kultowy serial z końcówki lat osiemdziesiątych opowiada o losach owdowiałego ojca trójki córek. Wzruszające i głębokie relacje wraz z przezabawnymi dialogami tworzą ciekawy, rodzinny klimat. Zdolności aktorskie dziewczynek wcielających się w role D.J, Stephanie i Michelle są godne podziwu, a możliwość obserwowania jak postacie rozwijają się na łamach kolejnych sezonów jest bardzo ciekawą przygodą. W roli słodkiego malucha zobaczymy siostry Mary-Kate i Ashley Olsen.

Świat według Bundych

Świat według Bundych znany jest szerokiej publiczności. Przypomina nieco odwrócone perypetie naszej rodzimej komedii pt. Świat według Kiepskich. Sprzedawca butów All w pojedynkę próbuje zapewnić byt swojej rodzinie. Przygody Alla, jego leniwej żony, córki przedstawionej jako stereotypowa blondynka oraz usilnie szukającego dziewczyny syna są często lawiną porażek, w których najczęściej porażkę ponosi głowa rodziny. Serial z całą pewnościom przypadnie do gustu osobom lubiącym mocne poczucie humoru i cięte riposty. Film ma już swoje lata, nie ma co więc w nim liczyć na nadmiar poprawności politycznej. Wciąż jednak jest uznawany za kultowy, a inspirowane nim kolejne formaty (jak wspomniany już Świat według Kiepskich) cieszą się niesłabnącą popularnością.

Różowe lata 70

Serial jest ciekawym ukłonem w stronę lat siedemdziesiątych. Pozwala widzom na sentymentalny powrót do tamtych czasów, z kolei młodsi oglądacze mają okazję zobaczyć jak wyglądało życie w Stanach Zjednoczonych w tamtym okresie. Przygody grupy nastolatków najczęściej rozgrywają się w piwnicy państwa Formanów. Zabawne stroje i nietuzinkowe relacje pomiędzy bohaterami tworzą bardzo ciekawy klimat. Na dokładkę możemy podziwiać młodych Ashtona Kutchera i Milę Kunis w kluczowych rolach.

Biuro

Biuro to serial, który ukazuje korporacyjne życie od środka. Mimo, że z pozoru temat może wydawać się monotonny, serialowe biuro w rzeczywistości jest bardzo zabawnym miejscem. Wszystko za sprawą menadżera (Steve Carrel), człowieka, którego osobowości nie da opisać się w kilku zdaniach. Tworzy on w biurze bardzo specyficzne, zabawne sytuacje, które po prostu trzeba zobaczyć. Biuro to serial z charyzmatycznym, nieoczywistym poczuciem humoru.

Jak poznałem Waszą matkę

Ted Mosby to nowojorski architekt, który przez cały serial opowiada swoim dzieciom, a również i widzom o swoich miłosnych podbojach i drodze do poznania tej jedynej (tytułowej matki). Oparty na retrospekcjach serial jest sentymentalną opowieścią i prawdziwą komedią sytuacyjną, ponieważ to właśnie niecodzienne sytuacje codzienne stają się bazą najśmieszniejszych przygód kilkorga przyjaciół. Barwne postaci, które spotykamy w każdym z sezonów są ciekawym dodatkiem opowieści Teda.

Teoria wielkiego podrywu

Sheldon, Leonard, Howard i Rajesh to naukowcy, których życie opiera się na poważnych rozmowach o fizyce, grach komputerowych, czytaniu komiksów i nieudolnym randkowaniu. Ich przygody totalnie odmieniają się, kiedy do mieszkania na przeciwko wprowadza się piękna aktorka. Penny interesuje się przyziemnymi sprawami, co sprawia, że próby porozumienia z chłopakami – fizykami bywają trudne, ale również bardzo zabawne. Ekscentryczna postać Sheldona Coopera i jego dziwactwa są prawdziwą perełką w tym serialu.

Dwóch i pół

Życie zamożnego kompozytora Charliego, którego głównym zajęciem jest wyrywanie panienek diametralnie zmienia się kiedy do jego domu w Malibu wprowadza się brat Alan z synem. Alan jest lepem na problemy, którym szczęściarz Charlie przygląda się doprawiając każdą sytuację niebanalnym poczuciem humoru. Oliwy do ognia dolewa gospodyni Berta, a jej wypowiedzi są prawdziwą „kropką nad i” tego serialu.

Przyjaciele

Serial, który gromadzi rzesze wiernych fanów na całym świecie opowiada o szóstce przyjaciół i ich zabawnych przygodach. Każdy z przyjaciół ma ciekawą osobowość, swoje mocne i słabe strony, z którymi łatwo się utożsamić. Ich burzliwe życie miłosne jest źródłem wielu zabawnych sytuacji. Przyjaciele opowiadają o niezwykłej relacji pomiędzy ludźmi, która prowadzi od dowcipnych pyskówek do niezwykłego wsparcia w każdej sytuacji.

Zróżnicowany humor seriali pozwala, by każdy odnalazł coś dla siebie, jednak każda z pozycji jest warta uwagi. Seriale te w szybkim czasie osiągnęły popularność na całym świecie co potwierdza ich uniwersalność. Nawet jeśli powyższe pozycje nie są Ci obce, powrócenie do komicznych przygód bohaterów będzie ciekawym pomysłem.

ALE