Darmowe rzeczy, jakie możesz zrobić tego lata!

0
644
zatoka błękit morza
Lato jest krótkie, więc niezależnie od tego, w jakiej miejscowości się znajdujesz, znajdź najbliższe miejsce na łonie natury z wodą! | fot.: materiał partnera

Czas letni może być napięty finansowo, a bez robienia czegokolwiek możesz się zanudzić. Przygotowaliśmy listę niesamowitych rzeczy, które możesz zrobić sam lub ze znajomymi, a co najważniejsze, wszystkie te rzeczy jest całkowicie bezpłatne! Zainspiruj się naszymi pomysłami na darmowe wakacje i czytaj dalej!

Chcesz popływać? Udaj się nad najbliższe jezioro, rzekę lub nad morze!

Lato jest krótkie, więc niezależnie od tego, w jakiej miejscowości się znajdujesz, znajdź najbliższe miejsce na łonie natury z wodą! To dobra okazja, żeby popływać i poznać okoliczne miejscówki. Trzymaj się jak najwięcej w pobliżu klifów, plaż i pomostów. Spróbuj poprosić znajomych o pożyczenie sprzętu plażowego, ale jeśli chcesz zainwestować we własny, warto sprawdzić na Gazetkonosz, takie jak Biedronka, Pepco, czy Kik – możesz tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy!

Zaproś znajomych na nocne granie w gry planszowe i wino

Znajdź grę, kości lub talię kart i zaproś znajomych na wieczór z grą. Zwłaszcza kości są łatwe w grze i lekkie jak piórko, więc kiedy poznasz zasady, możesz grać nimi w dowolnym miejscu, gdzie tylko chcesz. Jeśli nie znajdziesz gry — wymyśl jedną! Mogą To być równie dobrze kalambury! Bawcie się do białego rana z ulubioną muzyką i grami. Takie zabawy nie tylko integrują, ale również pobudzają kreatywność i są darmowe.

Zabaw się w turystę we własnym mieście

Ile tak naprawdę wiesz o mieście, w którym mieszkasz? Wybierz się do centrum i udawaj przez jeden dzień turystę. Zwiedź okoliczne atrakcje, dowiedz się o historii różnych miejsc i spójrz nowym okiem na miejsce, w którym mieszkasz. Z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie.

Napisz prawdziwy list

Jak dawno temu napisałeś lub otrzymałeś prawdziwy list z pieczątką i znaczkiem? Dokładnie, to było zbyt dawno temu. Znajdź kawałek papieru, kopertę i znaczek i napisz kilka miłych słów do członka rodziny, krewnego lub przyjaciela. Czasami łatwiej jest pisać szczere i delikatne rzeczy niż mówić je prosto w twarz. Skorzystaj z okazji, aby napisać „przepraszam” lub „kocham Cię”. Przekonaj się, jak szczęśliwa będzie osoba, która otrzyma list!

żonkile w wazonie
Stwórz swój własny bukiet i udekoruj nim stół | fot.: materiał partnera

Zrób własny bukiet i udekoruj nim stół

Wybierz się na spacer po okolicy i zbierz kwiaty. Stwórz swój własny bukiet i udekoruj nim stół. Jeśli nie masz w okolicy łąki, wybierz się trochę dalej. Weź ze sobą plecak, sekator, siatkę, wodę do picia i szukaj aż znajdziesz coś pięknego.

Zatrzymaj się na dłużej w parku

Jeśli świeci słońce, zbierz przyjaciół lub zaproś swoją sympatię na randkę w parku. Odpoczywaj na kocu przez cały dzień. Spójrz na chmury. Spójrz na ludzi wokół. Weź piłkę i zmierzcie się ze sobą, kto może wykonać najlepsze sztuczki lub zagrajcie w podawanie. Piknik w parku to również świetna opcja.

Znajdź swoje życiowe cele

Gdybyś miał dostęp do magicznej różdżki, która mogłaby wszystko zmienić — jak wyglądałoby wtedy Twoje życie? Kim jesteś, gdzie jesteś, z czym pracujesz? Odważ się namalować swoje wymarzone życie i zapisz je! Następnie możesz wybrać i dążyć do jednego celu na raz. Spójrz też z innej perspektywy i wyobraź sobie, że jesteś starszy i świętujesz swoje 80 urodziny. Kogo masz wokół siebie? Czy to rodzina, przyjaciele, dziesięć kotów czy starzy współpracownicy? Jakie historie im opowiadasz? Czy wszystkie są ekscytujące, takie jak podróże, które odbyłeś, udana kariera aktorska, czy wszystkie psy, które uratowałeś w Indiach? Z czego jesteś dumny? Wyobraź sobie, jak myślisz, żyjesz, wyglądasz i zachowujesz się na starość. Zrób sobie wolne tego lata i spędź je tak jak chcesz, zrelaksuj ciało i umysł i nie zapomnij cieszyć się tym wszystkim w dobrym towarzystwie!

Materiał partnera