Deska do pływania – wybierz najlepszą!

0
517
deska do pływania
Deska do nauki pływania jest niezwykle przydatnym akcesorium, gdy rozpoczynamy pływanie oraz chcemy doskonalić poszczególne techniki pływackie | fot.: stock.adobe.com

W trakcie pierwszego kontaktu z wodą przydatnym urządzeniem będzie deska. Zapewnia ona poczucie bezpieczeństwa, dla wszystkich tych którzy nie czują się pewnie podczas pływania. Poza tym zapewnia uczucie stabilności, dzięki czemu osoba nie będzie się bała utraty równowagi. 

Deska do nauki pływania jest niezwykle przydatnym akcesorium, gdy rozpoczynamy pływanie oraz chcemy doskonalić poszczególne techniki pływackie. Zwiększa ona bezpieczeństwo treningu, dzięki czemu użytkownik czuje się pewniej w wodzie. Gwarantuje również stabilność i pozwala uczącej się osobie utrzymać na powierzchni.

Rodzaje desek do pływania

W sklepach oferta desek do pływania jest naprawdę bardzo bogata. Osoba stająca przed wyborem jednej, konkretnej deski może mieć nie lada problem z wyborem.

W pierwszej kolejności należy zdecydować się na konkretny rodzaj deski. Najczęściej są to:

  • wykonane z pianki klasyczne deski do pływania. To właśnie je można najczęściej spotkać na basenach, morskich wybrzeżach i na wodach oceanu. Ich ogromną zaletą jest to, że zapewniają sztywność oraz odpowiedni udźwig.
  • wykonana z materiału sztucznego na przykład PVC, bądź silniejszego nylonu dmuchana deska do pływania. Jej ogromną zaletą jest to, że podczas wakacyjnych wyjazdów nie zajmuje dużo miejsca, kiedy wypuści się z niej powietrze. Niestety jest również bardziej wrażliwa na zniszczenia.
  • trzecim rodzajem, który można spotkać w sklepach jest deska asekuracyjna. Jest ona przeznaczona dla osób zajmujących się ratowaniem życia turystów nad wodą. Pozwala ona na holowanie każdego, kto nie jest w stanie dopłynąć do brzegu o własnych siłach.

Każda deska do pływania dla początkujących posiada uchwyty, które pozwalają utrzymać ją w rękach w każdej wodnej sytuacji.

Deska do pływania – postaw na funkcjonalność

Oprócz rodzaju ważne są również inne aspekty, dzięki którym wybrana deska do pływania będzie po prostu tą idealną.

  • Wymiary deski do pływania. Jej wielkość wbrew pozorom nie zależy od wymiarów osoby, która będzie jej używać, ale od zdobytego przez nią wcześniej doświadczenia. Dla osób początkujących zaleca się używanie większej deski. Jest ona bowiem bardziej stabilna i w razie pomyłki osoby użytkującej zapewnia większe bezpieczeństwo.
  • Wybierając kształt deski należy zdecydować się na taką, która będzie najwygodniejsza dla tego, kto będzie z niej korzystał. Każdy użytkownik musi czuć komfort nauki. Tylko w ten sposób jest w stanie nauczyć się dobrze pływać.

Deska do pływania dla dzieci

Dla dzieci, które chcą nauczyć się obcowania z wodą polecana jest deska w kształcie ósemki. Zapewnia ona komfort i poczucie bezpieczeństwa. Najmłodsi podczas zabaw w wodzie nie męczą się zbyt szybko.

Wybierając się na wakacje warto zainwestować w dmuchaną deskę do pływania. Bez problemu zmieści się ona w walizce młodego brzdąca. Dużą popularnością cieszy się również deska styropianowa. Odznacza się one poręcznością i dużą lekkością.

 Aby zachęcić swoje dziecko do pływania warto zadbać o odpowiednią kolorystykę i wzór. Ulubieni bohaterowie z pewnością pomogą zmotywować najmłodszych do częstszych wizyt na basenie, bądź w pobliżu wody morskiej. 

Powyższy przegląd desek do pływania niech stanie się inspiracją dla wszystkich osób, które planują spędzić wakacje nad morzem, oceanem, jeziorem lub innym akwenem wodnym. Czas spędzony w pięknych okolicznościach przyrody warto wykorzystać na aktywny wypoczynek doskonaląc zdobyte już kiedyś umiejętności, bądź ucząc się nowych rzeczy. Niezależnie od tego, czy jest się dzieckiem, czy osobą dorosłą warto zadbać o siebie i swoje zdrowie. A świeże powietrze i szum morskich fal może w tym jedynie pomóc. 

JDA