Gaz pieprzowy – czy i jaki kupić do torebki?

0
535
gaz pieprzowy
Gaz może przydać się w każdej sytuacji, która jest zagrożeniem | fot.: stock.adobe.com

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Niestety codziennie jesteśmy narażeni na sytuacje, które mogą zagrażać zdrowiu albo nawet życiu. Dlatego warto wykorzystywać dostępne rozwiązania, dzięki którym można uchronić się przed tego typu zdarzeniami. Takim rozwiązaniem jest na przykład gaz pieprzowy. To tani sposób na to, aby zapewnić sobie większe poczucie bezpieczeństwa.

Gaz pieprzowy – dlaczego warto?

Gaz pieprzowy to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić, każdy bowiem chce móc chronić swoje mienie, zdrowie i życie w sytuacji potencjalnie niebezpiecznej. Gaz może przydać się w każdej sytuacji, która jest zagrożeniem. Warto mieć go szczególnie wówczas, gdy zajdzie potrzebna nocnego albo wieczornego wyjścia lub przejścia w miejscu, w którym nie czujemy się pewnie. Oto najważniejsze zalety gazu pieprzowego:

  • Zajmuje mało miejsca – gaz pieprzowy z powodzeniem zmieści się w damskiej torebce, a nawet w kieszeni. Niektóre z nich mają specjalne zawieszki, dzięki którym można umieścić buteleczkę stabilnie w kieszeni, a w razie potrzeby szybko ją wyjąć.
  • Łatwość obsługi – użycie gazu nie wiąże się z podejmowaniem skomplikowanych czynności. Wystarczy w razie konieczności wziąć produkt w rękę, skierować we właściwą stronę i nacisnąć.
  • Daje czas na ucieczkę – gaz pieprzowy dezorientuje przeciwnika, powoduje skutki, które uniemożliwiają mu podejmowanie czynności. Gaz pieprzowy szczypie w oczy, co powoduje, że potraktowana nim osoba skupia się na uldze w bólu. Wówczas jest czas na ucieczkę, ewentualne ukrycie się i powiadomienie odpowiednich służb.
  • Skuteczna forma obrony – to chyba najważniejsza zaleta gazu pieprzowego. To legalna forma obrony, dzięki której człowiek zyskuje większą szansę na bezpieczne wyjście z zagrożenia.
kobieta broniąca się gazem pieprzowym
Istnieje kilka rodzajów gazu pieprzowego. Najpopularniejsze to w formie mgły, strumieniowy i w formie piany albo żelu | fot.: stock.adobe.com

Rodzaje gazu pieprzowego

Istnieje kilka rodzajów gazu pieprzowego. Najpopularniejsze to w formie mgły, strumieniowy i w formie piany albo żelu. Gaz pieprzowy w formie mgły jest najlepszy dla osób, które mają problem ze skutecznym celowaniem. Stożek mgły może mieć bowiem nawet kilkanaście centymetrów średnicy. Nie jest to jednak najlepszy produkt, jeśli chodzi o niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli na przykład wieje silny wiatr, strumień może trafić nie w stronę przeciwnika, a w stronę odwrotną, czyli wprost na osobę broniącą się.

Gaz strumieniowy okaże się idealny dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji używać gazów. Ten w formie strumienia jest odporny na warunki takie jak wiatr czy deszcz, bardzo mało prawdopodobne jest więc to, że osoba broniąca się zrobi sobie krzywdę. Używając go trzeba jednak wykazać się precyzją, ponieważ ten gaz nie rozprasza się na duży obszar, tak jak na przykład gaz w formie mgły.

Gaz pieprzowy w formie żelu albo piany to ciekawa propozycja. Rozpyla się podobnie jak ten strumieniowy, ale po kontakcie z przeciwnikiem zaczyna rozrastać się, zajmując coraz większą powierzchnię ciała. Dodatkowo naznacza osobę nim potraktowaną specjalnym barwnikiem, który bardzo ciężko usunąć. 

Podsumowanie

Codziennie z wiadomości z różnych źródeł, docierają informacje, które mówią o włamaniach, kradzieżach, napaściach i innych niebezpiecznych sytuacjach. Niezbędne jest zadbanie o swoje dobro, za pomocą dostępnych możliwości. Jedną z nich jest gaz pieprzowy, który pozwala na unieszkodliwienie przeciwnika i oddalenie się z niebezpiecznego miejsca. W tym czasie można znaleźć bezpieczne schronienie i powiadomić stosowne służby. Gaz pieprzowy jest tani, łatwy w użytku i skuteczny. Niezbędna jest oczywiście czujność i precyzja, na pewno jednak warto mieć taki produkt przy sobie, niż liczyć na łut szczęścia.

SZA