Jak działa usługa Allegro Smart?

0
696
człowiek przeglądający książkę
Żyjemy w dobie abonamentów. Za coraz mniej usług płacimy od sztuki | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Allegro InPost jak Netflix i Spotify. Żyjemy w dobie abonamentów. Za coraz mniej usług płacimy od sztuki: nie chodzimy do wypożyczalni video, mamy abonament na Netflixa; nie kupujemy płyt, mamy abonament Spotify; nie płacimy za każde połączenie, mamy abonament i nieograniczone rozmowy. A gdyby tak dało się z wysyłką zakupów on-line? W końcu dla klientów e-commerce największą wadą zakupów internetowych jest koszty przesyłki. Allegro ma dla swoich klientów taką właśnie propozycję. Platforma uruchomiła usługę Allegro SMART! Smart Allegro to usługa dzięki której klient płaci raz, a zakupy robi przez cały rok.

Smart Allegro – jak to działa?

Smart Allegro działa tak, jak każdy inny abonament na usługi. Klient uiszcza jednorazową opłatę w wysokości 49 zł i przez następny rok otrzymuje darmową wysyłkę towarów zakupionych na Allegro. Dzięki połączeniu z istniejącą już wcześniej usługą Allegro paczkomaty towar zamówiony na Allegro InPost dostarczy posiadaczom abonamentu za darmo do jednego z ponad 5 tys. Paczkomatów w całej Polsce. A InPost nie jest jedynym partnerem programu: darmową dostawę w ramach abonamentu można odebrać także w kiosku Ruchu, Żabce, Biedronkowym automacie pocztowym, na stacji Orlenu albo na poczcie. Można nawet zamówić wysyłkę listem poleconym do domu. To ostatnie to jednak nie zawsze najlepsza opcja, bo w pozostałych przypadkach przysługują także darmowe zwroty. Jeżeli klient zamówił wysyłkę przez Allegro paczkomaty, to może za darmo zwrócić towar w paczkomacie. W pozostałych przypadkach (poza listem poleconym) zwrotu można dokonać w placówce Poczty Polskiej.

Smarty Allegro dostępne jest przy jednorazowych zakupach od jednego Sprzedającego na kwotę minimum 40 zł. Abonament może być opłacany rocznie w wysokości 49 zł, lub miesięcznie w wysokości 8,99 zł (dobra opcja do wykupienia w połowie listopada na na okres przedświątecznych zakupów. Dodatkowo klientowi przysługuje 30 dni na przetestowanie usługi z gwarancją zwrotu pieniędzy. Na zachętę Allegro oferuje też uczestnikom programu tzw. Smart! okazje, dzięki którym będą mieli dostęp do wybranych produktów w obniżonych cenach lub wcześniej niż inni kupujący. Także wnioski posiadaczy abonamentu smart Allegro w Programie Ochrony Kupujących traktowane będą priorytetowo i rozpatrywane w ciągu 2 dni roboczych.

Allegro InPost

Jak wskazują badania rynku eCommerce w Polsce, paczkomaty zaczynają doganiać usługi kurierskie jako najchętniej wybierana forma dostawy. Dzieje się tak zapewne po części właśnie dzięki współpracy na linii Allegro – InPost. Możliwość wysyłki przez Allegro Paczkomaty w ramach abonamentu Smart Allegro najpewniej tylko wzmocni ten trend.

Materiał partnera zewnętrznego