Sprawdź, po czym poznać dobry kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

0
979
Dwoje ludzi szuka kredytu gotówkowego
Dobry kredyt gotówkowy bez zaświadczeń oznacza produkt bankowy dopasowany do potrzeb i oczekiwań kredytobiorców. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pośpiech jest złym doradcą, dlatego wybór kredytu gotówkowego musi być dokładnie przemyślany. Dowiedz się, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, aby podjąć słuszną decyzję i uniknąć kłopotów finansowych.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), co drugi dorosły Polak spłacał zobowiązania kredytowe (dane na koniec czerwca 2018 roku). Aż 48,6% czynnych kredytów stanowią kredyty konsumpcyjne, w tym kredyty gotówkowe z możliwością przeznaczenia środków na dowolny cel. Tak duża popularność wynika przede wszystkim z łatwej dostępności – o pieniądze można ubiegać się przy formalnościach ograniczonych do minimum. Warto jednak poznać kilka kryteriów, dzięki którym kredyt gotówkowy bez zaświadczeń będzie nie tylko łatwo dostępny, ale i korzystny finansowo.

Dobry kredyt bez zaświadczeń, czyli jaki?

Dobry kredyt gotówkowy bez zaświadczeń oznacza produkt bankowy dopasowany do potrzeb i oczekiwań kredytobiorców. Można jednak wskazać kilka aspektów, które mogą zadecydować o przewadze jednej oferty nad pozostałymi.

  • Atrakcyjne oprocentowanie

Kredyty gotówkowe przyznawane w oparciu o uproszczone formalności często charakteryzują się wysokim oprocentowaniem. Warto zatem zwrócić uwagę, czy wysokość naliczanych opłat jest korzystna finansowo dla Ciebie i czy dana oferta wyróżnia się na tle innych ofert kredytowych.

  • Odpowiednia kwota kredytu

Polacy mają bardzo różne potrzeby finansowe, dlatego należy wziąć pod uwagę maksymalne kwoty oferowane przez banki.

W związku z tym, że kredyty gotówkowe bez zaświadczeń wiążą się ze sporym ryzykiem nieterminowej spłaty, maksymalne kwoty nie są wysokie. Warto zatem wziąć pod uwagę takie oferty, które proponują znacznie więcej. Przykładem może być Kredyt bez zaświadczeń w Getin Banku – tam można uzyskać nawet do 19 000 zł bez zaświadczeń

  • Brak dodatkowych opłat

Oprocentowanie to tylko jedna opłata nakładana przez banki. Warto także zwrócić uwagę na pozostałe koszty, np. prowizję, opłatę przygotowawczą, ubezpieczenie itp. W oszacowaniu opłacalności zobowiązania pomoże RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Im jest niższa, tym mniejsza całkowita kwota do zapłaty.

  • Optymalny okres kredytowania

Niejeden kredyt gotówkowy bez zaświadczeń ma to do siebie, że jest oferowany na krótki czas. W przypadku większej kwoty oznacza to dość wysokie raty. Warto zatem uwzględnić taki okres kredytowania, który pozwoli na komfortowe spłacanie miesięcznego zobowiązania. Optymalny czas to okres do nawet 84 miesięcy, co sprawdza się przy wysokich kwotach kredytu.

Wybierając kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, zwróć uwagę również na wymagania stawiane przez bank. Nie wszystkie oferty kierowane są do nowych lub stałych klientów.


Materiał partnera zewnętrznego