5 pomysłów na prezent dla młodzieży

0
494
prezent dla nastolatki
Szeroki wybór oryginalnych gadżetów daje ogromne pole do popisu pod względem wybrania podarunku dopasowanego do zainteresowań nastolatka | fot.: materiał partnera

Idealny prezent dla licealisty? Z całą pewnością związany z jego zainteresowaniami! Nastoletni mózg potrafi być pełen pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu i trzeba go w tym wspierać, pielęgnując hobby młodego człowieka.  Tym bardziej, że największa pasja bardzo często ma wpływ na przyszły zawód. Zatem co wybrać na prezent dla młodzieży, by na pewno przypadł nastolatkowi do gustu? Sprawdź nasze propozycje!

Niebanalne gadżety dla młodzieży

Szeroki wybór oryginalnych gadżetów daje ogromne pole do popisu pod względem wybrania podarunku dopasowanego do zainteresowań nastolatka. Miłośnik przygód Harry’ego Pottera zachwyci się lampką w kształcie Złotego Znicza, montowaną na klips do ulubionych książek, a fan Marvela chętnie zaparzy herbatę w kubku uformowanym na rękawicę Avengersów. Z kolei młody fotograf może nie chcieć rozstawać się ze swoim kubkiem termicznym, który wygląda jak obiektyw profesjonalnej lustrzanki, który przy okazji rozgrzeje go podczas zimowych podróży do szkoły autobusem. Duży wybór oryginalnych produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/prezenty-dla-nastolatka.

Najlepsze słuchawki na prezent dla młodzieży

Zdecydowana większość nastolatków uwielbia muzykę. Jest jedną z najskuteczniejszych metod na wyciszenie się – albo przeciwnie, rozładowanie emocji tańcem czy śpiewem. Artyści potrafią inspirować artystycznie do własnej działalności, a także towarzyszyć we wszystkich trudnych chwilach, których w życiu młodego człowieka nie brakuje.

Chcąc postawić na słuchawki dla młodzieży jako tegoroczny prezent na Święta czy urodziny, by nastolatkowi słuchało się jeszcze lepiej, warto kupić naprawdę dobry model. Polecamy sprawdzić więc parametry modeli, które mieszczą się w twoim budżecie. Zweryfikuj zwłaszcza zakres częstotliwości (Hz) – im szerszy, tym wysokie dźwięki i bas będą czystsze. Sprawdź również ich czułość (dB.) wskazującą poziom głośności oraz to, na ile dobrze wygłuszają otoczenie. Modnym gadżetem są obecnie bezprzewodowe, małe słuchawki douszne – wygodne i bardzo dyskretne.

Wciągające książki dla młodzieży

Nastolatek, którego największą pasją jest czytanie, zazwyczaj sam mówi, że na każdą kolejną okazję chciałby dostać po prostu nową książkę. Nic dziwnego, to w końcu one tworzą jego hobby! Jeżeli podobnie jest w przypadku twojego dziecka, to, szukając odpowiednio wciągającej lektury, spróbuj nawiązać książką do jeszcze któregoś z jego zainteresowań.

Może być to historia powstania mangi, podręcznik gracza dotyczący jego ulubionej gry albo biografia ukochanego muzyka. Dobrym kierunkiem będzie także przyjrzenie się obecnej biblioteczce nastolatka i dobranie nowej powieści na tej podstawie; jeżeli przeważają w niej książki Stephena Kinga, to jego najnowsze dzieło z pewnością zachwyci młodego czytelnika!

Sportowy prezent dla młodzieży

Dziedzin sportu jest mnóstwo a każda z nich rządzi się swoimi prawami, wymaga innego sprzętu czy stroju. Tym, co łączy je wszystkie, jest konieczność śledzenia dotychczasowych postępów, by robić kolejne. Dlatego na sportowy prezent dla dziecka polecamy szczególnie funkcjonalnego smartwatcha wyposażonego w liczne tryby treningowe. Taki sprzęt umożliwi bieżący podgląd na czas ćwiczeń, poziom utlenienia krwi czy ciśnienia, a także pozwoli na śledzenie jakości snu czy weryfikowanie poziomu stresu.

Gamingowy prezent dla młodzieży

Największą pasją twojego dziecka są gry? Zatem najlepszym prezentem będą dla niego ciekawe akcesoria gamingowe! Wśród gadżetów wyjątkowo chętnie wybieranych przez nastoletnich graczy można wyróżnić ozdobne stojaki na słuchawki (np. w formie figurki ulubionej postaci z gry), które chronią sprzęt przed uszkodzeniem. Dużą popularnością cieszą się także taśmy LED, które można rozwiesić wzdłuż sufitu, by generowały efekty świetlne – i to w sposób kompatybilny np. ze zmianą scenerii w grze.

Wybór ciekawych produktów dla młodzieży jest naprawdę ogromny. Zainspirowany  świątecznym prezentownikiem, z pewnością znajdziesz idealny prezent dla nastolatka!

Artykuł sponsorowany