Co kupić pięciolatkowi na święta?

0
821
5 latka z misiem
Dziewczynka w wieku pięciu lat żywo interesuje się otaczającym ją światem | fot.: materiał partnera

Pomysł na prezent dla 5-latka na święta? To nie lada wyzwanie! Nieważne, czy to Twoja pociecha czy dziecko znajomych, kupno prezentu dla dziecka w tym wieku to dla dorosłego duży problem. Większość pięciolatków ma już pierwsze zainteresowania, wie co lubi, a czego nie. Dlatego nie jest łatwo kupić doskonały prezent. Pięcioletnie dzieci są bardzo wybredne, dlatego o upominku świątecznym warto pomyśleć jak najszybciej, aby przygotować coś wyjątkowego.

Jaki powinien być prezent dla 5-latka

Pięcioletnie dziecko wychodzi już z etapu wczesnego dzieciństwa. Przygotowuje się powoli do roli ucznia, zaczyna mieć własne zainteresowania, jest niezwykle ciekawe świata. Idealny prezent dla 5-latka powinien te czynniki uwzględnić – tylko tak dopasujesz prezent to etapu rozwoju dziecka. Okres przedszkolny to chęć zdobywania wiedzy, a najlepszym sposobem, aby tę wiedzę zdobywać, jest samodzielne doświadczanie.

Zabawki przeznaczone dla 5-latków powinny więc dostarczać dziecku nowe przeżycia, a jednocześnie uczyć odpowiedzialności. Prezent dla 5-latka nie musi być już zabawką tak łatwą, jak dla młodszych dzieci, swobodnie możesz więc postawić na zestawy edukacyjne wymagające od dziecka kreatywności. Pięciolatki są coraz bardziej świadome otaczającego je świata i wiedzą, jakie zabawki są w tej chwili popularne. Jeśli chcesz kupić coś wyjątkowego, sprawdź nasze pomysły na prezenty dla 5-latków.

Prezent dla dziewczynki 5 lat

Dziewczynka w wieku pięciu lat żywo interesuje się otaczającym ją światem. Zabawki, które śmiało możemy polecić to:

  • Magnetyczna układanka – ciało człowieka – fantastyczna zabawa edukacyjna, dzięki której pięciolatka otrzyma pierwszą lekcję anatomii ludzkiego ciała. Gra składa się z planszy z namalowanym konturem ludzkiego ciała oraz poszczególnych elementów, które dziecko musi przyczepić w odpowiednie miejsca. Gra jest bardzo edukacyjna i dość szczegółowo pokazuje poszczególne części ciała, np. nerki, wątrobę, biceps.
  • Toaletka dla małej elegantki – małe dziewczynki uwielbiają naśladować mamę. Dlatego elegancka drewniana toaletka to doskonały prezent dla 5-latki. Mała toaletka to uroczy mebel do pokoju dziecka – tak jak „dorosły” odpowiednik, ma szufladki, lusterko, czasami również wyposażona jest w akcesoria takie jak szczotka do włosów, bransoletki, pierścionki.
  • Lalka Barbie – prezent zawsze na czasie. Oryginalna lalka Barbie to inwestycja na kilka lat, w przeciwieństwie do tańszych podróbek. Barbie-lekarka, Barbie-policjantka, a może Barbie z kucykiem? Wybór jest ogromny i uzależniony powinien być od tego, czym interesuje się 5-latka.

Prezent dla 5-latka chłopca

Chłopiec w wieku 5 lat kocha zabawki, które są jednocześnie wyzwaniem! Na pewno będzie zadowolony z następujących prezentów:

  • Klocki Lego – takiego prezentu dla 5-latka nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. O kolejnych zestawach klocków Lego marzy chyba każdy mały chłopiec. O tym, jaki zestaw wybierzesz, niech zdecydują umiejętności malucha. Jeśli to jego pierwsze klocki Lego, wybierz zestaw przeznaczony dla dzieci 4+. Jeśli chłopiec ma już doświadczenie w budowaniu, możesz kupić coś o nieco wyższym poziomie trudności.
  • Pierwszy własny zegarek – tak jak mała dziewczynka chce naśladować mamę, tak 5-latek chce być taki jak tata. I tak jak tata chce mieć inteligentny zegarek z szeregiem różnych funkcji. Zegarki dla 5-latków są wodoodporne, mają budzik, latarkę i GPS, jeśli chcesz na prezent dla 5-latka wydać nieco większą kwotę, to możesz kupić zegarek z przyciskiem SOS i możliwością śledzenia.
  • Rozkręcany robot – majsterkowanie to jedno z najbardziej popularnych zainteresowań chłopców w wieku przedszkolnym. Dlatego świetnym prezentem dla 5-letniego chłopca będzie robot, którego trzeba samodzielnie skręcić. Taki robot na pewno przyniesie chłopcu mnóstwo radości.
  • Rower – wymarzony prezent dla 5-latka! Wiek przedszkolny to mnóstwo energii, którą najlepiej spożytkować podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wycieczka rowerowa to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Materiał partnera zewnętrznego