Jakie gry planszowe na długą podróż z dzieckiem?

0
543
rodzina z dziećmi i psem w podróży
Gry planszowe to wakacyjny niezbędnik, który musi znaleźć się w walizce rodziców wyjeżdżających na wakacje z dziećmi | fot.: stock.adobe.com

Każdy lubi urlop i wypoczynek, ale nie każdy lubi samą podróż, szczególnie z dziećmi. Maluchy nie zawsze rozumieją, dlaczego mają spędzić tak długie godziny w samochodzie lub innym środku lokomocji. Co więcej, najzwyczajniej w świecie się nudzą i nie potrafią wysiedzieć w jednym miejscu. Dlatego z pomocą przychodzą sprawdzone patenty, a wśród nich gry planszowe, które mogą umilić ten czas. Sprawdź, czym najłatwiej zająć dziecko podczas wyjazdu na wakacje.

Jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Przed wakacjami porozmawiaj z pociechą lub pociechami o planowanej podróży. Opowiedz, jak to będzie wyglądało, gdzie dokładnie jedziecie oraz jakie atrakcje tam na Was czekają. Dzięki temu dziecko będzie mogło sobie wyobrazić ten wyjazd i przygotuje się psychicznie na dłuższą wycieczkę. Świadomość niespodzianek i przyjemności przyczyni się do tego, że maluch łatwiej przetrwa niedogodności związane z transportem. Co więcej, dziecko będzie znacznie spokojniejsze, jeśli będzie znało plan i będzie wiedziało, że się z nim liczysz. Oczywiście nie ma takiej gwarancji, ale jest na to duża szansa.

Czym zająć dziecko podczas podróży?

Sama rozmowa nie wystarczy. W zależności od wieku zabawi malucha na parę chwil, a starsze dziecko może na pół godziny. Potrzebna jest zatem bardziej zaawansowana pod względem towarzyskim rozrywka. Może to być muzyka w samochodzie, audiobook, a także jakaś ciekawa książka. Co więcej, świetnie sprawdzi się też patent polegający na osobistym opowiedzeniu maluchom bajki lub ciekawego opowiadania wymyślonego na poczekaniu. Ciekawym rozwiązaniem z pewnością będą też łamigłówki oraz książeczki z zagadkami. Młodsze dzieci chętnie bawią się zeszytami z naklejkami, natomiast starsze niestety potrzebują większego wyzwania w tym zakresie. Kolejnym ciekawym pomysłem są karty oraz gry planszowe. One zawsze sprawdzają się, gdy już nie ma wizji, co jeszcze można z pociechą robić.

Jakie gry planszowe zabrać ze sobą w długą podróż?

Gry planszowe to wakacyjny niezbędnik, który musi znaleźć się w walizce rodziców wyjeżdżających na wakacje z dziećmi. Sprawdzą się nie tylko w podróży, kiedy przyjdzie potrzeba, aby czymś kreatywnym zająć maluchy, ale także podczas samego pobytu. Na wakacjach nie zawsze bowiem jest idealna pogoda do wojażowania na świeżym powietrzu. Jakie gry planszowe zabrać ze sobą? Przede wszystkim takie, które dzieci lubią, a także takie, w które można grać również w drodze. Świetnym pomysłem będzie gra Scrabble w wersji podróżniczej, a także karcianki, na przykład Dobble, Tajniacy, czy też Sabotażysta. Bardzo często sprawdzają się najprostsze rozwiązania, czyli na przykład gra w popularne statki lub państwa i miasta.

Częstsze postoje podczas podróży wakacyjnej może przedłużą transport, ale będą też stanowiły pewną rozrywkę. Można zatrzymać się w jakimś ciekawym miejscu i odwiedzić je razem z rodziną. Dzięki temu uczestnicy wycieczki będą z pewnością bardziej zrelaksowani. Dzieci pobiegają, Wy rozprostujecie nogi i możecie ruszać dalej ku przygodzie! Ahoj!

JWO