Kurtki zimowe chłopięce – jeden z najdroższych zakupów ubraniowych?

0
990
chłopak w kurtce jesiennej
Inna kurtka zimowa będzie dobra do szkoły i od czasu do czasu na spacer, inna na całodniowe zabawy na śnieg, inna na narty i snowboard | fot.: materiał partnera

Szafa dziecka może być prawdziwym workiem bez dna! Wiedzą o tym wszyscy rodzice, którzy widzą, jak szybko ich dzieci wyrastają z ubrań i jak wiele ich to kosztuje. Z wiekiem niewiele się zmienia: może i częstotliwość zakupów jest mniejsza , niż w przypadku maluchów (dziecko rośnie coraz wolniej i mniej spektakularnie), ale i cena ubrań rośnie, kiedy kupujemy ubrania markowe czy przeznaczone na konkretne dziedziny sportu, np. do tenisa czy na snowboard. Kurtki zimowe chłopięce są, obok butów, jednym z najdroższych zakupów. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki?

Zacznij od tego, czego potrzebujesz

Inna kurtka zimowa będzie dobra do szkoły i od czasu do czasu na spacer, inna na całodniowe zabawy na śnieg, inna na narty i snowboard. W zależności więc od tego, w jakim regionie kraju mieszkacie, jak spędzacie wolny czas i czy często wyjeżdżacie, powinniście wybrać inną kurtkę lub kurtki. Nawet jeśli dziecko zazwyczaj dojeżdża do szkoły samochodem, mieszkacie w regionie, w którym ostre zimy należą do przeszłości, a z zabaw podwórkowych dziecko już wyrosło – warto mieć dwie w szafie, na wypadek konieczności wyschnięcia lub wyprania jednej.

Kurtki zimowe chłopięce – zwróć uwagę na materiał

Kurtki wykonane są z wielu różnych materiałów. Dobrze, żeby wierzch był nieprzemakalny, natomiast kurtka wewnątrz była ciepła i miła w dotyku. Materiały mogą być sztuczne – te najczęściej wykorzystywane są w odzieży zimowej i termicznej, bo mają najlepsze właściwości i znaczą trwałość, a przy tym dobrą cenę, czego nie można powiedzieć o ich naturalnej alternatywie, np. wełnie merynosa. Jeśli kurtka jest z dobrych materiałów, nie musi być super gruba, żeby spełniać swoje zadanie!

Przyjrzyj się wykończeniu

Kurtki zimowe chłopięce to nie tylko detal pod względem nadruku czy koloru – zwróćmy uwagę na odpinany kaptur, obecność ściągaczy czy liczbę kieszeni. Niektóre kurtki wykończone są np. rękawiczkami, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Kurtka powinna być również odpowiedniej długości, tak, aby przy pochylaniu nie odsłaniać pleców, podobnie jak w przypadku zabaw na śniegu.

Nie zapomnij o modzie!

W przypadku kilkulatków nie jest to tak ważne, jednak kiedy mieszkamy pod jednym dachem z nastolatkiem, rzecz ta jest ogromnie ważna. Warto na zakupy wziąć ze sobą dziecko, lub, jeśli chcemy tego z jakiś powodów uniknąć – możemy porozmawiać z nim o jego potrzebach, poprosić o przesłanie przykładowych zdjęć kurtek z internetu, które mu się spodobały i zwróciły uwagę. Tylko dzięki temu unikniemy sytuacji, w której wybranej przez nas odzieży dziecko nie będzie chciało nosić.

Kurtki zimowe chłopięce to dość drogi zakup na tle innych w garderobie dziecka. Bez niego jednak ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie w miesiącach zimowych. Pamiętajmy, że przemyślany zakup – zarówno pod względem jakości, jak i rozmiaru czy stylu dziecka – może uchronić nas przed dodatkowymi wydatkami, czy nawet koniecznością kolejnych zakupów. Ubrania? Wybierajmy mądrze!


Materiał partnera zewnętrznego