Polecane smoczki dla dzieci

0
725
smoczki bibs
Zawsze przed pierwszym użyciem smoczek należy wyparzyć | fot.: materiał partnera

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w każdej rodzinie. Młodzi rodzice dokładają wszelkich starań, aby cała wyprawka dla niemowlaka była kompletna i składała się z produktów najwyższej jakości.

Coraz większą uwagę zwraca się dziś na jakość produktów wchodzących w skład wyprawki, tak aby pochodziła ze sprawdzonych źródeł i była w pełni bezpieczna dla maluszka.

Wybór smoczka

Jednym ze sporych problemów dla młodych rodziców jest wybór smoczka. Różnorodność oferty smoczków i innych akcesoriów dla dzieci potrafi dziś przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiar smoczka, który to decyduje o jakości ssania, co przełoży się bezpośrednio na przyrost masy ciała. Inny będzie smoczek dla wcześniaka, a inny dla dziecka donoszonego. Inaczej wygląda też smoczek dla roczniaka czy starszego dziecka, które różnią się kształtem i rozmiarem, po to by nie zniekształciły zgryzu dziecka.

Dobrej jakości smoczek musi być też wykonany z produktów bezpiecznych dla dziecka. Zatem należy unikać BPA, plastiku, lateksu czy innych związków chemicznych. Warto tutaj postawić na naturalny kauczuk, który jest całkowicie bezpieczny, organiczny, nie zawiera BPA, PVC i niebezpiecznych dla zdrowia ftalanów. Kauczuk jest głównym składnikiem smoczków marki Bibs, Frigg, Filibabba. Smoczek Bibs jest mięciutki, elastyczny i bardzo wytrzymały. Podczas ssania tego smoczka maluch ma te same odczucia, jak gdyby ssał pierś mamy. Smoczki Bibs wykonane z kauczuku są odpowiednie dla maluszków już od szóstego miesiąca życia.

Smoczki Bibs rozmiary i kształty mają różne. Te najbardziej popularne są symetryczne i wyróżniają się idealnymi spłaszczeniami zarówno od góry, jak i od dołu, co imituje najbardziej fizjologiczny sposób naturalnego rytmu ssania i prawidłowego rozwoju aparatu oralnego. Osłonka smoczka Bibs wykonana jest z ażurowego, oddychającego materiału, który zapobiega zaczerwienieniom, podrażnieniom czy bakteryjnym zakażeniom delikatnej skóry wokół ust.
Warto również podkreślić, że smoczki Bibs, Frigg, Filibabba zostały zaprojektowane przy współpracy z wybitnymi neonatologami, dzięki czemu nie tylko osiągnięta została pełna ergonomia anatomiczna, ale również wszystkie komponenty zostały dobrane we właściwy sposób.

smoczek bibs
Dobrej jakości smoczek musi być też wykonany z produktów bezpiecznych dla dziecka | fot.: materiał partnera


Dlaczego warto wybrać smoczki marki Bibs, Frigg, Filibabba?

Smoczki wykonane z organicznego kauczuku są bardzo delikatne w dotyku, są dużo bardziej wytrzymałe od silikonu, z uwagi na swoje lepsze właściwości w zakresie elastyczności. Dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi, który powstał przy współpracy z najlepszymi specjalistami wspomagają rozwój dziecka, jego aparat mowy i nie oddziałują negatywnie na zgryz.

Żadne ze smoczków marki Bibs, Frigg, Filibabba nie wywołują alergii, podrażnień i nie są toksyczne. Podczas ich produkcji są zachowane wszystkie standardy, a używane do produkcji komponenty są wcześniej dokładnie sprawdzane i poddawane testom laboratoryjnym.

bibs smoczek
Żadne ze smoczków marki Bibs, Frigg, Filibabba nie wywołują alergii, podrażnień i nie są toksyczne | fot.: materiał partnera

Praktyczne wskazówki dotyczące użytkowania

Zawsze przed pierwszym użyciem smoczek należy wyparzyć. Pozwoli to uniknąć kontaktu skóry dziecka z bakteriami, które nieświadomie można przetransmitować na rękach. Smoczków nigdy nie należy myć w zmywarce, sterylizować w mikrofalówce ani używać jakichkolwiek silnych detergentów do jego czyszczenia. Ze względów higienicznych, podobnie jak szczoteczkę do zębów, smoczek należy wymieniać co 30 dni. Należy też pamiętać, że kauczuk jest materiałem niezwykle rozciągliwym i elastycznym, co sprawia, że przy dłuższym użytkowaniu może ulec rozciągnięciu i zwiększyć swój rozmiar. Należy to kontrolować, tak aby zbyt duży smoczek nie wywołał odruchu wymiotnego. Smoczki Bibs są smoczkami wentylowanymi, co może też powodować zassanie powietrza, wody czy innych płynów, dlatego zawsze w trakcie użytkowania smoczka przez maluszka należy zachować szczególną ostrożność.

Materiał partnera