5 pomysłów na prezent ślubny zamiast kwiatów

0
2758
Prezent ślubny
Zdarzają się i inne bardziej niecodzienne prośby państwa młodych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kwiaty wydają się nieodłącznym elementem przy składaniu życzeń nowożeńcom. Jednak coraz częściej państwo młodzi rezygnują z tej miłej, ale jakże niepraktycznej tradycji, prosząc o innego rodzaju upominki. Przedstawiamy pięć najpopularniejszych propozycji na prezent ślubny zamiast kwiatów.

Wino

Te najdroższe kosztują krocie, ale dobre wino można kupić także w cenie bukietu, jaki zazwyczaj wręcza się nowożeńcom. Dla państwa młodych to dobra okazja do zrobienia zapasów na długie lata, a przecież wiadomo, że wino im starsze, tym lepsze. O taki prezent można prosić, jeśli dysponuje się piwnicą, w której można przechować wino.

Książki

Prezent dla miłośników literatury i nie tylko. Bardzo często książki po przeczytaniu trafiają do miejscowych bibliotek. Jeśli państwo młodzi są zapalonymi bibliofilami, trzeba postawić na nowości. Prawdopodobnie zdążyli już przeczytać starsze pozycje. Rynek wydawniczy jest tak duży, że istnieje nikłe prawdopodobieństwo zdublowania prezentów.

Karma dla zwierząt

Taka prośba to wybitnie charytatywna akcja. Jeśli państwo młodzi są miłośnikami czworonogów, nie powinna nikogo dziwić. Zebrane przy okazji ślubu prezenty najpewniej trafią do najbliższego schroniska dla zwierząt. Czasem obdarowuje się nimi osoby prowadzące tymczasowe domy dla zwierząt, zapaleńców, którzy dbają o zwierzaki na własną rękę i z własnych środków. Najlepiej kupować standardową suchą karmę w dużych opakowaniach.

Kupon lotto

Ponoć pieniądze szczęścia nie dają, ale ogromnie ułatwiają życie. Na starcie małżeństwa na pewno przyda się zastrzyk gotówki, dlatego taka prośba nie powinna dziwić. Ile kuponów sprezentować i jakich? Wybór należy oczywiście do gości. To oni wybierają, skreślają osobiście, bądź zdają się na los maszyny. Cena powinna być zbliżona do ceny eleganckiego bukietu kwiatów. Zamiast kuponów lotto można wręczyć zdrapki. Ich zdrapywanie może okazać się fantastyczną zabawą dla nowożeńców.

Zabawki

Wbrew pozorom nie chodzi o zabawki dla niemowląt, a państwo młodzi nader rzadko próbują w ten sposób zadbać o swoje przyszłe potomstwo. Takie prezenty na ogół trafiają do domów dziecka, świetlic środowiskowych, domów samotnej matki. Dzień ślubu to dzień bardzo radosny, nowożeńcy często chcą podzielić się szczęściem z innymi. Najlepszym wyborem będą zabawki dobrej jakości, które przetrwają z dziećmi długie lata.

Przedstawione propozycje należą do tych najczęstszych. Jednak zdarzają się i inne bardziej niecodzienne prośby państwa młodych. Inspiracji można poszukać na platformie ślubnej Wedding.pl: https://wedding.pl/inspiracje/prezenty-slubne/. Obszerne galerie zdjęć i praktyczne porady będą niewątpliwą pomocą przy zdefiniowaniu tej niecodziennej prośby.


Materiał partnera zewnętrznego