DJ na wesele – czy warto go brać?

0
948
dj na wesele
Wybór odpowiedniej muzyki na wesele to niezwykle istotna kwestia. To ona stanowi gwarancję udanego wesela do białego rana | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przygotowanie weselnego przyjęcia wymaga załatwienia wielu spraw i doprecyzowania wielu szczegółów. Jednym z najistotniejszych jest muzyka, przy której bawi się Młoda Para i goście. I choć tradycyjnie wybiera zespół muzyczny, to coraz większą popularnością cieszy się wybór DJ-a na wesele. Czy warto go brać? I gdzie go znaleźć?

Muzyka na weselu – niezwykle istotna

Wybór odpowiedniej muzyki na wesele to niezwykle istotna kwestia. To ona stanowi gwarancję udanego wesela do białego rana. Wiele Nowożeńców zadaje sobie pytanie: czy postawić na tradycję i wybrać zespół muzyczny, czy dodać trochę nowoczesności w postaci DJ-a? Wybór jest naprawdę trudny i nie raz prowadzi do długich dyskusji. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, weźcie pod uwagę kto będzie gościem na Waszym weselu. Czy więcej będzie osób młodych, czy starszych. W pierwszym przypadku sprawdzi się DJ na wesele, który ma dostęp nie tylko do starszych, ale i najnowszych utworów. Ponadto jego repertuar jest w zasadzie nieograniczony. Natomiast zespół muzyczny nie zagra bez uprzedniego przygotowania, a ilość piosenek jest mocno ograniczona. Starsze osoby zdecydowanie wolą tradycyjny zespół muzyczny i muzykę na żywo. Ważny jest również budżet, jaki chcecie przeznaczyć. Nie ulega wątpliwości, że wybór DJ-a wiąże się z tańszymi kosztami.

Zespół – gwarancja muzyki na żywo

Bez wątpienia muzyka na żywo ma swój niezastąpiony urok, którego brakuje DJ-owi. Co więcej, zespoły dodatkowo przygotowują dla gości specjalne zabawy, organizują wspólne śpiewanie. Pozwala to na rozluźnienie atmosfery, ułatwia integrację i urozmaica weselne przyjęcie. Starsze pokolenie jest silnie związane z tradycją. Dlatego nie wyobrażają sobie zabawy innej, niż ta przy akompaniamencie muzyki na żywo. Niestety nie zawsze jest ona gwarancją udanej zabawy. Znalezienie naprawdę dobrego zespołu to nie lada wyzwanie. Ci najlepsi mają zarezerwowane terminy na dwa, a nawet i trzy lata. Dlatego jeśli zależy Wam na szybkim znalezieniu muzyków, rozważcie wybór DJ’a.

Bez wątpienia muzyka na żywo ma swój niezastąpiony urok, którego brakuje DJ-owi | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

DJ na wesele – lepszy od zespołu?

DJ na wesele to coraz częściej wybierana opcja przez Nowożeńców. Do jego zalet należy przede wszystkim niemal nieograniczony repertuar. Zespół muzyczny jest w stanie zaśpiewać maksymalnie około 200 piosenek. DJ może zgrać nawet i 1000 utworów, mając w repertuarze zarówno utwory starsze, jak i nowe.

Zanim podejmiecie ostateczną decyzję, przeprowadźcie szczegółową rozmowę z wybranym muzykiem. Ustalcie swoją listę piosenek, które mają być puszczone podczas zabawy. Niezwykle istotne znaczenie ma również porwanie gości do zabaw,  typu oczepiny, konkursy, tak jak robią to zespoły muzyczne. Zapytajcie czy dany DJ angażuje się w tego typu sprawy, jaka jest jego oferta w tej kwestii – radzi Katarzyna Zupka, Wedding Planer z http://wedding.pl. Musicie pamiętać, że najlepsi w tym fachu również mają zarezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem. Dlatego nie szukajcie go na ostatnią chwilę. Poszukiwania rozpocznijcie zaraz po wybraniu sali weselnej. W ten sposób unikniecie niepotrzebnego stresu.

DJ na wesele to coraz częściej wybierana opcja przez Nowożeńców. Do jego zalet należy przede wszystkim niemal nieograniczony repertuar | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

DJ na wesele – gdzie go znaleźć?

Obecnie nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem DJ-a na wesele, ponieważ jest ich mnóstwo. Jednak musicie znaleźć takiego który w pełni spełni Wasze oczekiwania i zmieści się w planowanym budżecie. Poszukiwania zacznijcie od przeprowadzenia wywiadu wśród znajomych. Zapytajcie czy mieli do czynienia z DJ np. na swoim weselu lub kogoś z rodziny czy znajomych. A może zaintrygował ich DJ na innej rodzinnej imprezie np. osiemnastce? Wykorzystajcie potencjał nowych mediów. Oraz tej strony https://wedding.pl/dj-na-wesele/krakow. Wystarcz wpisać w Google hasło „DJ na wesele” i Wasze miasto lub okolice. Pojawi się wiele ofert. Przejrzyjcie je wszystkie, a następnie umówcie się na spotkanie z wybranymi osobami. Koniecznie poszukajcie go za pomocą Facebook’a. Ostatnio bardzo modne i popularne jest zapisywanie się do grup o tematyce ślubnej, najlepiej z Waszego miasta czy okolicy. Członkowie grup zadają sobie pytania dotyczące organizacji wesela, doradzają, polecają. Może akurat ktoś już poruszył temat wybory DJ-a? A jeśli nie, to Wy zadajcie pytanie. Na pewno dostaniecie odpowiedź zwrotną.


Materiał partnera zewnętrznego