Niezobowiązujący upominek? Oto kilka pomysłów na drobne prezenty

0
1666
Świąteczny kosz z prezentami drobne upominki
Podarowanie pięknego pudełeczka wypełnionego wyśmienitymi słodyczami najwyższej jakości to zawsze sprawdzony sposób na wywołanie uśmiechu i radości na twarzy solenizanta czy awansującego kolegi z pracy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wybór odpowiedniego prezentu dla osoby z którą nie łączą nas bliższe więzi, to zawsze ogromne wyzwanie i trudny dylemat, by takim upominkiem nie urazić uczuć drugiej osoby i nie wprawić jej w zakłopotanie. Najczęściej upominki neutralne i niezobowiązujące wręcza się osobom ze środowiska zawodowego, z którymi relacje nie są zbyt bliskie i zażyłe. To sprawia, że ofiarowanie atrakcyjnego upominku staje się bardzo skomplikowanym i trudnym do realizacji zadaniem.

Zabawne i gustowne, ale w granicach dobrego smaku

Aby nie sprawić drugiemu człowiekowi przykrej niespodzianki, wprawiającej go w duże zakłopotanie, nie warto wybierać upominków zbyt śmiałych, osobistych, spersonalizowanych, bo takowe mogą naruszać intymną barierę drugiego człowieka. Takich prezentów lepiej nie ofiarowywać  kolegom z pracy, czy przełożonym, bo nie należą one do zaufanego grona znajomych i mogą zostać niewłaściwie przez nich odebrane.

Idealnym pomysłem na prezenty neutralne, pozbawione wydźwięku osobistego, mogą być eleganckie i ciekawe kubki do kawy czy herbaty ze stosownym nadrukiem czy obrazkiem. Ładnie zapakowane mogą stać się atrakcyjną formą niezobowiązującego upominku dla znajomej z pracy czy koleżanki z dalszego otoczenia. Taki prezent zawsze zostanie odpowiednio odebrany i nie wprawi drugiej osoby w zakłopotanie czy niepewność. Dla szefa, warto sięgnąć po upominki eleganckie i stylowe, dzięki którym poczuje się doceniony w zespole jako człowiek i przełożony. Szykowna teczka na dokumenty, stylowy wizytownik czy etui na długopisy będą zawsze mile widziane i docenione przez osoby piastujące wysokie stanowiska. Jako prezent imieninowy dla kolegi z pracy od zespołu kolegów, warto sięgnąć po wysokiej jakości brelok do kluczy, który zdecydowanie utrudni zgubienie czy zapodzianie kluczy domowych i firmowych, a jego modny stylowy design przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Słodkie prezenty doskonałą formą neutralnych prezentów

Obdarowanie osób z pracy odpowiednim upominkiem niemal zawsze przysparza stresu i nerwów temu, kto pragnie wybrać gustowny i właściwy prezent dla znajomych ze środowiska zawodowego. Podarowanie pięknego pudełeczka wypełnionego wyśmienitymi słodyczami najwyższej jakości to zawsze sprawdzony sposób na wywołanie uśmiechu i radości na twarzy solenizanta czy awansującego kolegi z pracy. Atrakcyjna forma i starannie zapakowane czekoladki z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne kwiaty czy biurowe akcesoria, jakie często ofiarowuje się na upominki w miejscu pracy. Miły bilecik ze stosownym napisem na pewno ucieszy i wprawi w doskonały humor obdarowywanego, a darczyńca poczuje się usatysfakcjonowany wyborem takiego prezentu. Dla pasjonatów komputerów i wszystkich, którzy spędzają przed nimi wiele godzin zarówno w pracy, jak i w domu, śmiało można wybrać oryginalną i wygodną bezprzewodową myszkę lub stylowy i przykuwający uwagę pendrive.

Sprawienie miłej niespodzianki  i prezentu tym, którzy nie zajmują szczególnego miejsca w sercu, to zawsze duże wyzwanie i wielkie emocje, bo łatwo popełnić błąd i wręczyć upominek, który zamiast cieszyć, wywoła uczucia skrępowania, wstydu czy zażenowania. Dlatego wybierając prezenty dla znajomych z pracy czy przełożonych, warto sięgnąć po te pozbawione pierwiastka osobistego i nie nawiązujące do ich życia intymnego. Także te humorystyczne, ale drwiące z indywidualnych cech drugiego człowieka są niedopuszczalne i niewskazane w środowisku osób tak naprawdę mało znanych.


RFI